top of page

Další PSA turnaj v Německu

Naši hráči - Martin Švec (z Amsterdamu) a Marek Panáček (z Mönchengladbachu) se přesunuli do dalšího německého města, tentokráte Stuttgartu. Zde se konala trojka SCHRÄGLAGE SQUASH OPEN 2021.

V dopoledním úvodním kole Martin jako nasazená dvojka se trápil s Nilsem Schwabem, startujícím v turnaji na divokou kartu. Martin si nemohl zvyknout na kurt, ale nakonec v pěti setech dokázal zvítězit a postoupil do večerního druhého kola (stream zde). Souběžně s Martinem hrál svůj zápas i Marek s Jakobem Känelem ze Švýcarska. Marek se na bohužel nestreamovaném kurtu moc nezdržel a vyhrál hladce 3:0.

Díky losu večerní utkání bylo zápasem našich dvou hráčů o postup do čtvrtfinále, kdy úspěšnější byl nakonec výše nasazený Martin. [2] Martin Švec vs. [11] Marek Panáček 3:1 (8, -9, 6, 5), 53 min, nestreamováno.

Ve čtvrtfinálovém sobotním zápase Martin pak narazil na svého finálového soupeře z Amsterdamu. Diváci se opět dočkali dlouhého pětisetového zápasu, tentokráte se Martin ujal vedení 2:0, ale Roshan dokázal otočit a dovést utkání do rozhodujícího setu. V úvodu oba hráči drželi vyrovnaný stav, došlo k několika diskusím s rozhodčím a dokonce Roshan předvedl dive vedoucí posléze ke snížení stavu. Ale od této výměny Martin získal menší náskok, který poté dovedl do zisku setu a postupu do večerního semifinále. [2] Martin Švec vs. [7] Roshan Bharos (NED) 3-2: 11-7, 12-10, 2-11, 8-11, 11-7 (70m) - stream zde.

Večerní semifinále bohužel nedopadlo podle představ, neboť Martin trpěl zdravotními obtížemi a vyčerpáním z náročného průběhu turnaje, které ho ve zbývající části turnaje limitovalo v pohybu a rychle podlehl Valentinu Rappovi ve třech setech. Stream zde.