top of page

Další výsledkově pestrý víkend

Se závěrem sezony se blíží čas uzavírání i "vedlejších" kategorií a soutěží. Právě poslední květnový víkend přinesl široké spektrum různorodých výsledků. Souhrn začneme nejdříve týmovými soutěžemi.


Letošní sezona přinesla první, dá se říct experimentální ročník smíšené ligy družstev. Podobně jako u některých zahraničních soutěží tento model vycházel ze soupisek obsahujících muže i ženy (bez povinných juniorů), k utkáním pak nastupovala vždy trojice mužů společně s jednou ženou. I náš klub přijal pozvání k účasti a postavil tým s názvem Viktoria Brno M&S Fair, ligu nakonec hrály 4 týmy.

Po základní části skončil náš tým třetí (na kurtech se objevili během sezony Daniel Mekbib, Vojtěch Ryba, Martin Štěpán ml., Michal Jurášek, Riana Alexová, Marika Doubravová, Martin Švec, Matej Hrnčiřík a Kristýna Hrnčiříková), což pro finálový den v pražském SB Centru znamenalo souboj o bronz s ostravským Fajne. Utkání rozhodl nakonec až poslední zápas mužských trojek, ve kterých šlo o body. Z bronzu se radoval nakonec náš tým, neboť týmový benjamínek Martin Štěpán rozhodující zápas zvládl a vyhráli jsme tak o pouhých 6 bodů. Výsledky zápasů z celé sezóny můžete najít ZDE.


Letošní ročník zahrnoval krom ženské extraligy i první ligu žen. I zde jsme postavili tým, který vzhledem k odkládaným utkáním ze stran soupeřek zasáhl do bojů až v dubnu a byl tak trochu upozaděn na této stránce, za což se holkám omlouváme. V trojčlenné lize nakonec ženám připadlo druhé místo, když sestava Ella Pelikánová, Tereza Zdubová a

Michaela Legindiová porazila béčko Fajne, ale nevyzrály na "Staré kosti". Tým Viktoria Brno RaR reality tak bral stříbro, výsledky celé ligy jsou zde.


Na pražském Chodově se také uskutečnilo MČR juniorských týmů, a to v kategorii U15 a U19. Mladší patnáctky (Freshbox Team) bohužel byly oslabeny neúčastí dívky, ale kluci si krom jedné prohry ve své základní skupině poradili se všemi ostatními kompletními týmy. Nakonec toto znamenalo pro trojici Kachlíř, Hartmann a Pelikán čtvrté místo. Výsledky zde.

Starší tým Dietz (Alexová, Pelikánová, Jurášek Radim) se naopak musel spolehnout více na dívky, nastoupit musel totiž v obráceném gardu, kdy proti chlapcům nastupovala Riana. To však týmu nezabránilo vyhrát svou skupinu, v semifinále těsně udolat Gladiátorky a až ve finále pak v reprízovém souboji ze základní skupiny s Modrým světem našli přemožitele. Tým tak bral fantastické stříbrné medaile!


Zároveň se konalo i MČR jednotlivců v kategorii U23. Muže jsme v této kategorii neměli, ale mezí ženami opět na listině figurovala Riana Alexová a na kurty se vracející Michaela Čepová. Obě se ocitly v jiných skupinách a obě prohrály pouze s pozdější vítězkou Tamarou Holzbauerovou; odnesly si tak bronzovou (Riana), respektive stříbrnou (Míša) medaily. Výsledky zde.


Comments


bottom of page