top of page

Další várka PSA turnajů

Zatímco Martin Švec pokračoval u protinožců, Dan Mekbib zůstal na evropské půdě. Konkrétně to bylo francouzské Bordeaux, kde se konala PSA desítka. Vydala se sem početná česká ekipa, Dan díky nasazení nastoupil až do druhého kola Bordeaux Gradignan 2022.


Úvodní Danův vstup do turnaje nepatřil vůbec k jednoduchým, o postupu do čtvrtfinále rozhodl až těsný pátý set. Dan čelil Elliottu Morrisovi (WAL) a dveře do čtvrtfinále otevřel až po hodině na kurtu, kde oba ve vyrovnaných setech nechali vše - 3/2 (9/11, 11/7, 11/8, 10/12 11/9).

Do čtvrtfinále proti Rui Soaresovi Dan odstartoval dobře ziskem úvodního setu, pak však iniciativu převzala nasazená dvojka turnaje a další sety již patřily portugalskému hráči - Daniel Mekbib - [2] Rui Soares (POR) 1/3 (11/4, 7/11, 9/11, 5/11).

Report na asociaci, stránky turnaje na PSA.


Martin se z Canberry přesunul do Sydney na City Tattersalls Club Australian Open 2022. I na tomto turnaji z kategorie PSA 30K byl náš borec nasazeným na pozici sedm, což zajistilo volno v úvodním kole. V dalším čekal na Martina indický hráč Sandeep Ramachandran, který v 1. kole vyřadil Martinova neoblíbeného soupeře Owaina Taylora. Po nepovedené koncovce v úvodním dějství, kdy Martin ztratil náskok 10/7, se jeho hra v dalších setech zlepšila na délce a přidaly se i přesné útoky. Zbylé sety už byly zcela pod kontrolou velice dobře hrajícího Martina a bylo se tak možno těšit na atraktivního čtvrtfinálového soupeře: Martin Švec - [14] Sandeep Ramachandran (IND) 3/1 (10/12, 11/3, 11/4, 11/3). Zápas v délce 40 minut lze shlédnout i na YouTube.

Ve čtvrtfinále Martin již nestačil na turnajovou jedničku a pozdějšího vítěze celého turnaje, Miguela Rodrigueze z Kolumbie (v současnosti světová 13-ka): Martin Švec - [1] Miguel Rodriguez (COL) 0/3 (7/11, 3/11, 9/11). Martin v zápase předvedl výborný výkon a soupeři rozhodně nedaI nic zadarmo. Škoda třetího setu, ve kterém Martin neustále těsně vedl. I přes porážku byl postup do čtvrtfinále takto vysoce dotovaného turnaje série Challenger pro Martina jedním z největších úspěchů na okruhu PSA a je velice pravděpodobné, že mu zajistí jeho kariérní nejlepší umístění na okruhu PSA. I tento zápas lze shlédnout na YouTube, přečíst si report na asociaci anebo na PSA webu.

Comments


bottom of page