top of page

Další tuzemský PSA Challenger - Praha 6K

Letošní rok opravdu oplývá turnaji okruhu PSA konanými doma u nás v České republice. Dalším v pořadí byl pražský Czech PRO Series V 2021 pořádaný strahovským klubem. Díky této šanci pro domácí hráče byl na jeho kurtech opět k vidění super squash v podání i našich klubových zástupců.

Díky nenasazení jako první vstoupil do bojů Marek Panáček. Marka, který se vracel po menší zdravotní pauze poměrně překvapivě zaskočil Heiko Schwarzer. Po zisku prvního setu to i v druhém vypadalo na zisk německého hráče, ale Mára konečně zabral a tiebreakem 16:14 srovnal na 1:1. Nic však nebylo rozhodnuté, zápas se protáhl na pět setů, když až po téměř hodině se mohl Marek radovat z postupu. Zápas je ke shlédnutí zde, fotky od Ireny Vanišové jak na squashPage.

Další kolo přineslo opakování bitvy Panáček - Solnický z letošního semifinále republiky. Kuba se tentokráte připravil na odvetu a podařilo se mu Marka přehrát preciznějšími údery, v třetím se ještě přidala Markova únava - 0:3. Martin Švec čelil Peteru Creedovi, který dříve obýval padesátku žebříčku PSA. Právě zkušenost v kombinaci s pohyblivostí a Martinova netrpělivost přinesla Velšanovi první dva sety. Ve třetím se Martin rapidně zlepšil a vypadalo to, že se zápas protáhne nejméně na další set. Bohužel Peter zabral a odnesl si výhru 3:0. Jako poslední na kurty nastoupil Dan Mekbib do souboje s dlouholetým klubovým parťákem Ondrou Uherkou, který nyní již hájí strahovské barvy. Hráči perfektně znají soupeřovu hru, čili se nekonalo překvapení a Dan potvrdil své nasazení. Všechny tři zápasy lze v řadě za sebou shlédnout na tomto streamu (od času 56 min). Super fotografie od Ireny zde.

Také čtvrtfinále bylo opakováním nedávného zápasu. Jednalo se o souboj z minulého brněnského extraligového víkendu, kdy v klubových barvách nastoupili náš Dan a Kolumbijec Vargas. Nyní v rámci PSA si prohodili role hostitelů. Juan nastoupil raketově do zápasu a po pár minutách už vedl 1:0. V druhém setu se hra již vyrovnala, navrch měl nakonec Jihoameričan. Dan pak předvedl svůj squash v třetím setu, ale zápas nakonec otočit nedokázal. Toto čtvrtfinále lze shlédnout zde.


Comments


bottom of page