top of page

Další porce PSA turnajů

Před nadcházejícím republikovým Áčkem v Hradci následovaným brněnským CZech Open 2023 se naši borci rozletěli po celém světě v boji za dalšími bodíky do PSA žebříčků. Zatímco Martin Švec se opět vrátil do Kataru, Dan Mekbib se vydal přece jenom blíže - do Francie.


Martin se vrátil na nedávné místo činu, do katarského Dauhá. V místním Khalifa Squash Complex se konal v pořadí čtvrtý turnaj v sérii QSF, tentokráte v kategorii Bronze ověnčený prémií 50K. V prvním kole ho čekala domácí divoká karta, Martin utkání zvládl a po vyrovnaném prvním setu se tak mohl podívat do dalšího kola tohoto kvalitního turnaje (Martin Švec - Ahmad Mohammad Altamimi 3-0 (14-12, 11-4, 11-5 (26m)).

V druhém kole ho tak čekal nasazený Balazs Farkas, v půlhodinovém souboji hráčů hrajících levou rukou nakonec uspěl maďarský squashista (Balazs Farkas - Martin Svec 3-0 (11-5, 11-4, 11-8 (30m)). Jak dopadne turnaj se můžete dočíst na webu PSA.

Dan spolu s Kubou Solnickým vyrazili do Francie. Na třicetitisícovém turnaji 3rd Open de Lagord přešel nejprve přes jednoho z novozélandských bratří Chileshových, Lwambu, 3:0. Ve stejné, leč nepříznivém poměru, jeho pouť turnajem pak ukončila nasazená dvojka, Greg Lobban (Greg Lobban - Daniel Mekbib 11-6, 11-6, 11-4 (32m)). Další výsledky zde.


Na oba naše borce a jejich srovnání se světovými hráči můžete shlédnout i Vy a to na Czech Open 2023, které u nás v Centru Viktoria startuje již 2. listopadu. Přijďte, jste srdečně zváni! Více ZDE.

Comments


bottom of page