top of page

Další mimovíkendová extraliga - tentokráte u nás

Mužská extraliga pokračovala dalším "vloženým" utkáním, tentokráte se ve čtvrtek podvečer utkal náš tým s obhájci titulu ze Strahova. Dal se očekávat kvalitní squash odpovídající týmům z čela tabulky, do domácí soupisky se promítla nemoc (nemohl se zúčastnit Martin Švec).

Po posunu v sestavě Viktorky tak na pozici 4 rozehrál utkání Martin Štěpán mladší, soupeřem mu byl Ondra Uherka. Mladý borec předvedl v úvodních setech dobré starty, kdy se ujal i mírného vedení, ale nedokázal ukočírovat koncovky setů, kdy ho v několika výměnách zradilo uspěchané zakončení. Třetí set si Ondra pak pohlídal a využil toho, že Martinovi trošku docházely síly.


Poté se střetly jedničky obou týmů. Dan Mekbib čelil Lucasovi Serme (33. pozice světového žebříčku PSA) a v úvodním setu navršil bohužel na backhandu několik chyb. V druhém setu se jeho hra zlepšila, Dan se mohl i přes delší pauzu mohl opřít o kvalitní pohyb, avšak Lucasova hra byla stále zatížena méně nepřesnostmi. Obdobně se vyvíjel i závěrečný set.


Obdobně se vyvíjelo utkání hráčů na pozici 3, Vojta Ryba nastoupil proti Markovi Panáčkovi, nyní již hájícímu barvy Strahova. Vojta bojoval do posledního míčku a v závěrečném setu se přiblížil tiebreaku, ale v poslední výměně zápasu ho bohužel potkalo špatné došlápnutí a ledování kolena, doufejme že se nejedná o vážnější zranění.


Nejvyrovnanější utkání shlédli fanoušci obou týmů na závěr utkání. Náš Matej Hrnčiřík se s Davidem Zemanem přetahovali o vedení. Oba hráči se střídali ve vedení, ale skóre ve všech setech bylo velice těsné. Střídali se i při tvorbě hry a k vidění byly jak shoty, tak delší trpělivé výměny. Po třetím setu, jehož ziskem Matej snížil na 1:2 to vypadalo na srovnání a případný pětiseťák, ale Davidovi se podařilo kontrovat a udržel mírný náskok až do vítězného konce.


Comments


bottom of page