Czech Pro Series VI 2021

Letošní bohatá nadílka tuzemských turnajů série PSA Challenger Tour přinesla poslední dějství do Ostravy. Tentokráte kromě mužů (Marek Panáček, Daniel Mekbib, Martin Švec) změřily síly i ženy.

Jako první do bojů zasáhl Mára. V prvním kole ho čekal poměrně neznámý rumunský borec Bogdan Vasile, který se pohybuje na PSA žebříčku v šesté stovce. Marek s ním neměl žádné problémy a přehrál ho ve třech setech. Zápas lze shlédnout na YouTube PSA Challengeru.


Do pátečních zápasů pak vstoupili nasazení Daniel a Martin. Ve svých zápasech potvrdili roli favoritů a se svými soupeři (Ir Sean Conroy, Ondra Vorlíček) se vypořádali bez problému. Horší pozici měl Marek, který narazil na zkušeného Kolumbijce Vargase, bohužel 0:3. Premiéru na PSA okruhu si mezi ženami v prvním kole odbyla i Riana Alexová. Její soupeřkou nakonec nebyla žádná zahraniční hráčka, ale Eva Feřteková, které podlehla 0:3. Zápasy Dana, Riany i Martina byly streamovány.

Stejně jako v minulém pražském díle Czech Pro Series, kdy tomuto soupeři čelil Martin, nyní na Dana čekal na kurty se vracející Peter Creed. Hráč z Walesu se dříve pohyboval na hraně 50 místa PSA žebříčku a stále neztratil na své rychlosti a pohyblivosti. Hráči z ostrovů patřil první set, Dan se však nevzdal a srovnal ziskem setu s obráceným skóre na 1:1. Zápas se v Danův neprospěch naklonil v koncovce třetího setu, kdy nedokázal proměnit dva gamebaly a následně ztratil i set čtvrtý. Zápas lze shlédnout zde.

Martinův zápas s Maďarem Farkasem uzavřel program sobotního hracího dne. Utkání dvou levorukých hráčů v úvodu přineslo rychlé střídání rytmu hry od obou hráčů, ale hlavně velkou vyrovnanost. Martinovi se v tiebreaku podařilo urvat zisk prvního setu. V druhém se hráči střídali v zisku výměn, našemu borci se povedla lepší koncovka 11:8. Skóre posledního setu sice nevypadá vyrovnaně, ale opět se jednalo o vyrovnaný boj o každý míček. Martin byl o trochu lepší v dropech a counterdropech, vybudoval si pomalu v druhé polovině setu náskok, který podpořil shotem, znamenajícím desátý bod a mečbol. Ten vzápětí po chybě Balasze proměnil a zítra ho čeká v semifinále Argentinec Romiglio. Čtvrtfinálový zápas lze shlédnout zde.

Do nedělního semifinále Martin vstoupil dobře, ale od stavu 4:4 začal Leandro pomalu přebírat útočnou aktivitu na svou raketu. Podařilo se mu tak získat dva sety. Do třetího náš borec opět dobře nastoupil a zlepšenou hrou dokázal dovést set do vyrovnané koncovky. Zde byl Argentinec o kousek lepší a zavřel Martinovi brány finále. Zápas byl opět streamován a je ke shlédnutí zde.


Kompletní výsledky mužů i žen shrnuje PSA, další zajímavosti a informace lze načerpat z webu asociace, např. zde.