top of page

Czech Pro Series VI 2021

Letošní bohatá nadílka tuzemských turnajů série PSA Challenger Tour přinesla poslední dějství do Ostravy. Tentokráte kromě mužů (Marek Panáček, Daniel Mekbib, Martin Švec) změřily síly i ženy.

Jako první do bojů zasáhl Mára. V prvním kole ho čekal poměrně neznámý rumunský borec Bogdan Vasile, který se pohybuje na PSA žebříčku v šesté stovce. Marek s ním neměl žádné problémy a přehrál ho ve třech setech. Zápas lze shlédnout na YouTube PSA Challengeru.


Do pátečních zápasů pak vstoupili nasazení Daniel a Martin. Ve svých zápasech potvrdili roli favoritů a se svými soupeři (Ir Sean Conroy, Ondra Vorlíček) se vypořádali bez problému. Horší pozici měl Marek, který narazil na zkušeného Kolumbijce Vargase, bohužel 0:3. Premiéru na PSA okruhu si mezi ženami v prvním kole odbyla i Riana Alexová. Její soupeřkou nakonec nebyla žádná zahraniční hráčka, ale Eva Feřteková, které podlehla 0:3. Zápasy Dana, Riany i Martina byly streamovány.

Stejně jako v minulém pražském díle Czech Pro Series, kdy tomuto soupeři čelil Martin, nyní na Dana čekal na kurty se vracející Peter Creed. Hráč z Walesu se dříve pohyboval na hraně 50 místa PSA žebříčku a stále neztratil na své rychlosti a pohyblivosti. Hráči z ostrovů patřil první set, Dan se však nevzdal a srovnal ziskem setu s obráceným skóre na 1:1. Zápas se v Danův neprospěch naklonil v koncovce třetího setu, kdy nedokázal proměnit dva gamebaly a následně ztratil i set čtvrtý. Zápas lze shlédnout zde.

Martinův zápas s Maďarem Farkasem uzavřel program sobotního hracího dne. Utkání dvou levorukých hráčů v úvodu přineslo rychlé střídání rytmu hry od obou hráčů, ale hlavně velkou vyrovnanost. Martinovi se v tiebreaku podařilo urvat zisk prvního setu. V druhém se hráči střídali v zisku výměn, našemu borci se povedla lepší koncovka 11:8. Skóre posledního setu sice nevypadá vyrovnaně, ale opět se jednalo o vyrovnaný boj o každý míček. Martin byl o trochu lepší v dropech a counterdropech, vybudoval si pomalu v druhé polovině setu náskok, který podpořil shotem, znamenajícím desátý bod a mečbol. Ten vzápětí po chybě Balasze proměnil a zítra ho čeká v semifinále Argentinec Romiglio. Čtvrtfinálový zápas lze shlédnout zde.

Do nedělního semifinále Martin vstoupil dobře, ale od stavu 4:4 začal Leandro pomalu přebírat útočnou aktivitu na svou raketu. Podařilo se mu tak získat dva sety. Do třetího náš borec opět dobře nastoupil a zlepšenou hrou dokázal dovést set do vyrovnané koncovky. Zde byl Argentinec o kousek lepší a zavřel Martinovi brány finále. Zápas byl opět streamován a je ke shlédnutí zde.


Kompletní výsledky mužů i žen shrnuje PSA, další zajímavosti a informace lze načerpat z webu asociace, např. zde.Comments


bottom of page