top of page

CZECH PRO SERIES I

Dnes byla v Praze zahájena PSA sezóna desítkovým challengerem Czech Pro Series I 2021. Strahovský turnaj byl otevřen pouze pro hráče žijící v České republice, kromě domácí špičky a mladých hráčů se mohli zúčastnit tři dlouhodobě u nás žijící "cizinci", Greg Gaultier, Angličan Robert Downer a Heiko Schwarzer. Podmínkou účasti v kovidové době je samozřejmě hráči absolvovaný negativní test.

Za Viktorku nastoupil "lazaret", Dan Mekbib i Martin Švec šli otestovat své síly po prodělaném kovidovém martyriu, zatímco Máru Panáčka v navázání na pěkné výsledky z Polska limitovala zraněná noha. Naše trojice byla nasazena a v prvním kole splnila papírové předpoklady, jedině Dan sváděl boj ve vyrovnaných koncovkách setů s Heikem.

[8] Marek Panáček - Petr Nohel 11/7 11/5 11/8 (14 min.)

[3] Martin Švec - Kristián Mráček 11/7 11/7 11/9 (20 min.)

[2] Daniel Mekbib - Heiko Schwarzer 11/8 12/10 11/9 (28 min.)

V odpoledních čtvrtfinále již byly znát vlivy omezení našich borců. Mára narazil na legendu Grega Gaultiera, přes prohru posbíral řadu zkušeností a další body do žebříčku. Dan se snažil vzdorovat Kubovi Solnickému v prvním setu, postupně se však projevilo tréninkové manko. Martin nakonec sehrál dokonce pětisetový zápas, ve kterém se ujal překvapivě i vedení, Ondra Uherka pak ale srovnal na 2:2 a v koncovce pátého setu utkání pro sebe rozhodl.

[1] Gregory Gaultier - [8] Marek Panáček 11/1 11/1 11/5 (20 min.)

[6] Ondřej Uherka - [3] Martin Švec 9/11 8/11 11/3 11/5 11/7 (70 min.)