top of page

Czech Open 2023 zahájeno!

Na dušičkový den byl zahájen dosud největší squashový turnaj konaný v ČR s dotací 30K pro muže a 9K pro ženy. Do Brna se sjeli profesionálové opravdu ze všech končin světa a tak se početná skupina milovníků tohoto sportu mohla radovat z dlouhých výměn i rychlých shotů. Bohužel pro naše domácí hráče nebylo první zahajovací kolo příznivé a tak hodnotící pocity jsou spíše neutrální. Report trochu nezvykle vezmeme od konce z hlediska domácích zástupců.


Zápas Daniela Mekbiba s krajanem Kubou Solnickým byl vyrovnaný v prvním setu, pak se bohužel opět ozvaly zdravotní problémy a Dan musel zápas skrečovat. Martin Švec nenašel optimální pohodu pro zápas s Owainem Taylorem a po mega vyrovnaném prvním setu podlehl nakonec ve třech setech (10:12 5:11 5:11).

Ani holky neměly vůbec lehkou úlohu. Riana Alexová startovala na turnaji na divokou kartu, rozhodně se neztratila. Po prvním setu se rozehrála, urvala v tiebreaku set druhý a dvou zbývajících jen těsně prohrála s portugalskou soupeřkou. Michaela Čepová se po delší době vrátila na kurty a zde i na PSA okruh. V běhavém zápase nakonec porazila Angličanku 3:1 a v pátečním utkání ji čeká nasazená egyptská jednička.

Ve zbývajících zápasech k dalším překvapením masivně nedocházelo, brněnskému publiku udělala radost vydřená výhra další hráčky hrající na divokou kartu, Káji Šrámkové. Favorité a nasazení hráči se na kurtu ukáží až zítra, všechny dnešní výsledky naleznete na PSA.

Zajímavostí losu turnaje byl zápas dvou bratří hrajících za Nový Zéland, které los svedl dohromady. Do Brna sice nepřicestovali z jižní polokoule (tréninkovou základnu mají v anglickém klubu Ponterfract, kde trénují pod dohledem Nicka Matthewa), ale rodinný souboj byl zajímavou tečkou za programem na kurtu 3. Vyhrál nakonec o rok starší Lwamba.

Sledujte nás i dění přes sociální sítě Facebook a Instagram a stream z kurtu 1 přes kanál PSA Challenger.


Skvělé fotky od Ireny Vanišové na facebooku SquashPage: muži 1. kolo, ženy 1. kolo


コメント


bottom of page