top of page

Czech Open 2023 již za tři dny!

Vážení přátelé kvalitního squashe, jste srdečně zváni stát se svědky dalšího dějství Czech Open 2023. Máte jedinečnou příležitost vidět na vlastní oči hráče a hráčky profesionálního okruhu PSA ze série Challenger Tour. Výbornou zprávou je, že se týmu organizátorů z řad našeho klubu za podpory partnerů podařilo opět navýšit prize money, a tak společný turnaj mužů (30K) i žen (9K) je historicky dosud největším PSA turnajem v České republice. Nutno podotknout, že k turnaji dále patří obvyklý PSA turnaj kategorie Satellite, který dává možnost začínajícím profesionálům z řad juniorů možnost nastartovat svou kariéru. Posledním do trojdílné skládačky je republikový turnaj kategorie B, kde se utkají hráči první stovky národního žebříčku. Dění odstartuje prvními koly PSA Challengeru tento čtvrtek 2. listopadu od 13:45.

Koho na kurtech uvidíte? V mužském pavouku jednoznačně přitahují pozornost dva hráči světové top30. K obhajobě již třetího titulu se chystá Švýcar Nicolas Mueller, kterou mu samozřejmě hodlá překazit talentovaný Patrick Rooney. Do boje o titul určitě promluví i rychlonohý Egypťan Elnawasany, velezkušený levoruký kouzelník Kandra, nevyzpytatelný Parker či po zranění se vracející Declan James.

Na kurtech nebudou chybět ani čeští borci, naše Martina Švece s Danem Mekbibem doplní také Viktor Byrtus, Jakub Solnický a Ondřej Vorlíček.


U žen je situace odlišná, předešlé obhájkyně titulu se letos neúčastní. Kdo tedy pozvedne trofej? Opět je tu několik kandidátek na prvenství, počínaje loňskou poraženou finalistkou Tessou ter Sluis či účastnicí semifinále, Skotkou Alison Thomson. Žebříčkovými favoritkami jsou také nejvýše nasazená Egypťanka Haya Ali, které sekunduje juniorka Asia Harris. Dalším návratem na kurty během tohoto turnaje bude zapojení Anny Serme po mateřské pauze. Nejen domácí fanoušky potěší start Riany Alexové díky divoké kartě.


Pro další detaily prosím sledujte náš Facebook, storýčka na Instagramu a nepodaří-li se Vám vyšetřit čas na návštěvu Centra Viktoria, bude z kurtu 1 k dispozici stream na Youtube kanále PSA Challenger Tour.

Comments


bottom of page