top of page

Czech Open 2023 i Dietz Cup Satellite se chýlí ke konci

Squashový pětidenní maratón se v Centru Viktoria pomalu blíží ke konci. Czech Open vstoupil do semifinálové fáze, zatímco turnaj kategorie Satellite rozehrál svou první polovinu.


Ženské semifinále mělo dvě rozdílná dějství. Nejprve se odehrál souboj nejvýše nasazené egyptské hráčky Hayi Ali se sedmnáctiletým překvapením hájícím polské barvy, Sofi Zrazhevskou. Tu bohužel postihla trošku nervozita a tlak v nejméně vhodný okamžik a neprezentovala se výborným squashem z minulých utkání. Haya si tak poměrně rychle otevřela bránu do pondělního finále. Její soupeřku pak určil daleko vyrovnanější duel. Opět šlo o střetnutí juniorské dravosti, reprezentované osmnáctiletou Asiou Harris, které čelila zkušenost v podobě loňské finalistky Tessy ter Sluis. Ta dokázala nakonec soupeřce z britských ostrovů vzdorovat půlhodinu a dokázala dotáhnout dva sety do těsných tie-breaků, kdy se hráčky střídaly v neproměněných gamebalech.

[2] Asia Harris (ENG) -. [3] Tessa ter Sluis (NED) 3-0: 12-10, 11-4, 14-12 (31m)

[1] Haya Ali (EGY) - Sofi Zrazhevska (POL) 3-0: 11-5, 11-3, 11-2 (21m)

Fotky od Ireny Vanišové opět na facebooku stránky squashPage.net.


V mužských semifinále nejprve zaskočil Raphael Kandra dvojnásobného vítěze z předchozích let Nikyho Muellera. Jednalo se o souběh velice přesné hry Rafiho, jakou se prezentovával před několika sezonami a neobvykle pomalejším výkonem švýcarské rakety, neboť Nikyho negativně ovlivnilo jeho nachlazení. Po půlhodině tak překvapenému publiku bylo jasné, že letošní ročník Czech Open bude mít zbrusu nové jméno v kolonce vítěze.

V druhém utkání super rychlého as přesného squashe došlo na více jak hodinovou bitvu Patricka Rooneyho s taktéž mladým Egypťanem Yahyou Elnawasanym. Utkání doopravdy nabídlo skvělou podívanou, kde se střetla vynikající obrana Patrika s útoky Yahyi, vedená nejprve ze střední části kurtu, později pak již útočil ze všech oblastí kurtu. Nakonec slavila vítězství pevná obrana podpořena lepší fyzickou připraveností Patrika.

[2] Patrick Rooney (ENG) bt. [3] Yahya Elnawasany (EGY)3-2: 11-8, 4-11, 9-11, 11-7, 11-7 (68m)

[4] Raphael Kandra (GER) bt. [1] Nicolas Mueller (SUI)3-0: 11-4, 11-7, 11-1 (29m)


Fotky od Ireny Vanišové opět na facebooku stránky squashPage.net.


Také se rozehrál dopoledne úvod Dietz Cupu. Jak již bylo zmíněno, jedna se o uzavřený turnaj kategorie Satellite, kde mají šanci nabrat body či zkušenosti začínající hráči na okruhu PSA, hráči vyřazení v prvním kole hlavního turnaje a doplnění místními borci pro naplnění pavouku. Vesměs se jedná o mladé hráče z Polska a Rakouska, které doplnil veterán Robert Downer žijící v Praze a mezi zájemce o prvenství je nutno počítat i Ondru Vorlíčka a Davida Zemana. Úvodní kolo se odehrálo bez překvapení, stejně jako kolo druhé.


Semifinále se odehraje zítra dopoledne a finále satelitu je pak naplánováno před finálovými utkáními. Začátek finálového bloku je tak v pondělí od 16 hodin.Comments


bottom of page