top of page

Czech Junior Open 2024 za námi!

Start roku téměř vždy náleží vrcholům juniorské sezony. V pražských centrech SBC, Hector a SquashPoint se setkaly téměř tři stovky juniorů ze všech kontinentů, což je skvělou příležitostí změřit síly nejen pro juniory z Viktorky, kteří nemohli chybět mezi startujícími.


Mezi dívkami startovaly Ella v G17 a Riana v G19. Ella střídala výhry s porážkami, a nakonec z toho bylo 23/24 místo. Riana mezi nejstaršími dívkami dokázala vyřadit nasazenou dvojku turnaje a vypadla v semi s Belgičankou Crabbé. V neděli tak ještě zasáhla do medailových bojů, tentokráte s jedničkou turnaje. Té podlehla ve čtyřech setech, z nichž dva poslední byly tiebreaky 10-12.


V B13 jsme měli jasné želízko v ohni. Max Pelikán byl nasazenou jedničkou a během celého turnaje toto nasazení jednoznačně potvrdil. Na své pouti horní částí pavouka neztratil ani set, stejně tak jako ve finále s Polákem Kacperem Stachowiakem. Toto finále bylo na streamovaném kurtu, takže ho můžete shlédnout zde.


V B15 máme teď početně silné věkové zastoupení. Z pětice mladých viktoriánů přešli přes první kolo Dominik, Tonda a Jirka, který se pak v dohrávkách umístil nejvýše a to na devatenáctém místě. V B17 svou turnajovou pouť zakončil Kristián Bořil na 38. místě.


V B19 dvojčata také přešla přes úvodní kolo, ve výsledkovém hodnocení pak lepším byl Michal, který v dohrávkách o 17. místo nenašel přemožitele. Radim si vedl obdobně na své cestě k 25. příčce, jeho čtvrteční streamovaný zápas s jedničkou turnaje lze shlédnout zde.


Veškeré dění naleznete na novince, další fotografie pak u Ireny Vanišové.






تعليقات


bottom of page