top of page

Brněnský Czech Open 2021 již v polovině

For foreign readers: we made report posted on SquashSite webpage. The report contains brief match descriptions, interviews with players and official results. Further details about the tournament can be found on PSA World Tour website. Awesome photos made by Irena Vanišová are available on facebook album of SquashPage.net. Lots of information, videos and photos can be also found on our Instagram.

Porci čtvrtfinálových utkání odstartovaly ženy. Hned na úvod málem došlo k překvapení, kdy nenasazenou Lily Taylor dělily od výhry dva míčky. Favorizovaná a nasazená jednička Emily Whitlock ovládla první dva sety, ale Lily zabojovala a srovnala na 2:2. Zápas plny kvalitních výměn se protáhl téměř na hodinu, v posledním setu Emily zpřesnila hru a postupuje dále.

Poté nastoupila další ženská dvojice, jejíž účast byla překvapivá, neboť se jednalo o nenasazené hráčky. Zápas Francouzky Marie Stephan a Angličanky Anny Kimberley byl herně vyrovnaný, vítězství nakonec brala Marie, která využila své rychlejší hry.

Následovně se představili poprvé muži, opět se jednalo o anglicko-francouzský duel. Jmenovitě to byl zápas Lucase Serme s Robertem Downerem. Rob se prezentoval pestrou hrou a dokázal Lucase překvapit v několika momentech a po právu získal první set. V druhem už mu tolik shoty nevycházely a nakupil několik chyb = 1:1. Zápas pokračoval ve vysokém tempu, Lucas byl i nadále přesnější. V posledním setu pak Rob stále dotahoval mírný Lucasův náskok, ten si postup do semi však pohlídal.

Asi divácky nejočekávanějším byl zapas našeho Dana Mekbiba s nasazenou jedničkou turnaje, Švýcarem Nicholasem Muellerem. Úvodní set byl poznamenán chybami našeho hráče, připadl tedy reprezentantovi země helvetského kříže. Druhy set byl zcela vyrovnaný a Švýcar ho získal až v koncovce 11:8 . I ve třetím setu si Niky udržoval menší náskok a může se tak těšit na zítřejší semifinále.

Druhou polovinu čtvrtfinálových klání načal souboj favorizované Melisy Alves s dalším překvapením turnaje, ostrovankou Lucy Beecroft. Tento, již několikátý v řadě, souboj francouzského a anglického squashe i přes ztrátu prvního setu v tiebreaku pro sebe rozhodla favoritka.

Následovalo bojovné, místy nervózni utkání Bernat Jaume - Dimitri Steinmann. Španělova útočná hra narážela na Švýcarovu obranu, ale nakonec z toho byl set pro Bernarda 11:9. Ten však v druhém setu ztratil koncentraci, i další dva sety a následně celý zápas.

Posledním ženským zápasem byl souboj Cristina Gomes - Grace Gear. Opět se jednalo o překvapivé složení dvojice soupeřek, obě v druhém kole totiž uspěly proti nasazeným hráčkám. První set byl naprosto vyrovnaný a rozhodl jej tiebreak pro Cristinu. Ta pak přebrala iniciativu i v druhém setu a postupně převzala otěže zápasu do svých rukou.

Středeční dění uzavřel zápas Sebastien Bonmalais - Juan Camilo Vargas. Mírně favorizovaný Francouz se v prvním setu nedokázal dostat do rytmu a rychle.je ztratil 2:11. Druhé dějství přineslo dlouhé výměny, koncovku ovládl Seb. Třetí set byl podobný průběhem předchozímu, skončil i shodným skóre a zdálo se, že Francouz pak dokončí obrat ve výhru. Kolumbijský hráč ale neustále bojoval, čtvrtý set se tak přehoupl do tiebreaku, kde se střídaly šance jak na gamebal, tak i matchbal. Juan tiebreak nakonec zakončil shotem z bekhendu a poslal zápas do rozhodujícího setu. Zde se možná již projevil jeho náročnější program z předchozích zápasu a tak vítězem vynikajícího zápasu, který byl odměnou vytrvalým divákům se stal Sebastian.

Výsledky a aktuální podobu pavouku lze shlédnout zde pro muže, zde pro ženy.

Stream ze všech čtvrtfinálových zápasů je ke shlédnutí ZDE.

Opět si Vás dovolujeme pozvat na čtvrteční semifinálové souboje do Centra Viktoria, program bude následující:

17:00 [1] Emily Whitlock (WAL) v Marie Stephan (FRA)

18:00 [2] Lucas Serme v [3] Dimitri Steinmann (SUI)

19:00 Cristina Gomez (ESP) v [2] Melissa Alves (FRA)

20:00 [1] Nicolas Mueller (SUI) v [4] Sebastien Bonmalais (FRA)