top of page

Brno Open 2024: dnes se zapojily i ženy

Druhý hrací den námi pořádaného Challengeru 3K přinesl i zapojení něžné části startovní listiny, a to hned dvěma koly ženského pavouka.

V pravé poledne odstartovalo 1. kolo žen, dle pavouku byly jasně rozdány role favoritek, které beze zbytku splnily svá nasazení a propracovaly se do večerního druhého kola. Z našich zástupkyň pokračovaly dále Míša Čepová, Ella Pelikánová a Riana Alexová.

Poté je na kurtech vystřídaly čtvrtfinálové zápasy mužů. Martin Švec měl za soupeře dalšího nadějného juniora Martina Štěpána. Utkání přineslo velkou dávku emocí a napětí. Juniorský reprezentant odstartoval nebojácně a využil opatrnějšího začátku ze strany zkušenějšího borce, bojovnost mu přinesla zisk prvního setu. Martin Švec pak přidal na důrazu i přesnosti a otočil na 2:1 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže velká série chyb ho stála čtvrtý set, takže nakonec musel rozhodnout až v pátém setu. V zítřejším semifinále ho čeká Novozélanďan Lepper.

Hned poté na kurt nastoupil Dan Mekbib, jeho vyzyvatelem byl polský hráč Tomasz Matejski, který se postaral o menší překvapení, když včera ve velice vyrovnaném zápase porazil nasazeného krajana Lipskiho. V souboji spoluhráčů z poznaňského klubu 11Punkt si Dan udržoval mírnou převahu a zápas proměnil v postup do semifinále po třech setech. Semifinálový kvartet pak doplnil jeho zítřejší soupeř Kuba Solnický.

A na závěr večera se na kurty vrátily opět ženy svým čtvrtfinálovým blokem. Do semifinále nakonec postoupila pouze Míša Čepová, která přehrála nasazenou dvojku Jelenu Dutinu a v semifinále jí čeká polská mladá hráčka Tola Otrzasek. Ta vystavila stopku Rianě Alexové - obě hráčky se znají z evropského turnajového juniorského okruhu a mají vyrovnanou zápasovou bilanci. Tola dnes předvedla jistější výkon, dokázala Rianu zatlačit servisem a odnesla si výhru 3:1. Elle se i přes snahu nepodařilo přehrát nasazenou trojku turnaje a také se s další poutí pavoukem musela rozloučit.

Média: stream a fotogalerie.