top of page

Brno Open 2024: dnes se zapojily i ženy

Druhý hrací den námi pořádaného Challengeru 3K přinesl i zapojení něžné části startovní listiny, a to hned dvěma koly ženského pavouka.


V pravé poledne odstartovalo 1. kolo žen, dle pavouku byly jasně rozdány role favoritek, které beze zbytku splnily svá nasazení a propracovaly se do večerního druhého kola. Z našich zástupkyň pokračovaly dále Míša Čepová, Ella Pelikánová a Riana Alexová.


Poté je na kurtech vystřídaly čtvrtfinálové zápasy mužů. Martin Švec měl za soupeře dalšího nadějného juniora Martina Štěpána. Utkání přineslo velkou dávku emocí a napětí. Juniorský reprezentant odstartoval nebojácně a využil opatrnějšího začátku ze strany zkušenějšího borce, bojovnost mu přinesla zisk prvního setu. Martin Švec pak přidal na důrazu i přesnosti a otočil na 2:1 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže velká série chyb ho stála čtvrtý set, takže nakonec musel rozhodnout až v pátém setu. V zítřejším semifinále ho čeká Novozélanďan Lepper.


Hned poté na kurt nastoupil Dan Mekbib, jeho vyzyvatelem byl polský hráč Tomasz Matejski, který se postaral o menší překvapení, když včera ve velice vyrovnaném zápase porazil nasazeného krajana Lipskiho. V souboji spoluhráčů z poznaňského klubu 11Punkt si Dan udržoval mírnou převahu a zápas proměnil v postup do semifinále po třech setech. Semifinálový kvartet pak doplnil jeho zítřejší soupeř Kuba Solnický.A na závěr večera se na kurty vrátily opět ženy svým čtvrtfinálovým blokem. Do semifinále nakonec postoupila pouze Míša Čepová, která přehrála nasazenou dvojku Jelenu Dutinu a v semifinále jí čeká polská mladá hráčka Tola Otrzasek. Ta vystavila stopku Rianě Alexové - obě hráčky se znají z evropského turnajového juniorského okruhu a mají vyrovnanou zápasovou bilanci. Tola dnes předvedla jistější výkon, dokázala Rianu zatlačit servisem a odnesla si výhru 3:1. Elle se i přes snahu nepodařilo přehrát nasazenou trojku turnaje a také se s další poutí pavoukem musela rozloučit.


Média: stream a fotogalerie.

Comments


bottom of page