top of page

Brněnské stopy na Nordic JO 2023

Jako již tradičně v poslední dekádě i letos švédské Malmö obstaralo úvodní evropský turnaj juniorů nejvyšší kategorie Super Série. Do klubů Hyllie a Malmoe se vydala devatenáctka českých mladých nadějí, včetně několika zástupců brněnské Viktorky.

V B13 jsme měli nasazeného Maxe Pelikána na pozici číslo 2. Maxík oprávněnost od začátku potvrzoval, první velká výzva ho potkala až v semifinále. Zde ho čekal souboj s Katařanem Faragem, který nakonec Max ustál, když rozhodl pátý set pro sebe 11:9 po 40 minutách na kurtu. Ve finále pak trošku pozlobila hlava a už nestačil na nasazenou belgickou jedničku Lebruna.

Starší kategorie B15 byla poměrně silně obsazena, což hned dvou našim borcům přineslo nutnost absolvovat kvalifikaci. Jak Matěj Pospíšil, tak Thomas Koukola měli soupeře z britských ostrovů, v boji o hlavní pavouk nakonec uspěl jen druhý jmenovaný. V hlavní soutěži ho doplnili ještě Jirka Hartmann a Dominik Fukar, ale bohužel nikdo z nich nepřešel první kolo a skončili pak v dohrávkovém pavouku o 25. až 32. místo.


Další zástupkyní byla mezi sedmnáctiletými dívkami Ella Pelikánová. V kategorii G17 se ji obdobně jako klukům nevyvedlo úvodní kolo, nakonec s vyrovnanou bilancí dvou proher a dvou vítězství skončili na 11. pozici. V nejstarších dívkách G19 pokračovalo prokletí úvodního kola i u Riany Alexové. Po vyřazení ale již Ria nezaváhala a vyhrála dohrávkový pavouk se ziskem devátého místa.


Na závěr reportu se zastavíme u chlapecké kategorie B19, kde hráli naši osvědčení zástupci bratři Juráškovi. Lepšího výsledku dosáhl Michal, který přežil první kolo, ale další prohry pak znamenaly odsunutí na konec plata 9/16, Radim skončil o deset příček níže s bilancí 2:3.


Odkazové shrnutí:

kompletní turnajové výsledky na ESF

report na asociaci

streamy z utkání na youtube (jednotlivé zápasy budou později zaneseny na stream archiv Viktorky)


Komentáře


bottom of page