top of page

Brněnská Junior D - tour je tady !!!


A je to tady !!! Konečně se dočkali své TOUR i nejmladší a začínající junniorští squashisté. Po vzoru Prahy a Ostravy se i v Brně podařilo najít společnou cestu a propojit dva squashové kluby Squash Viktora Brno se Squash Moravská Slavia Brno a vytvořit Brněnskou juniorskou squash tour. Pilotní ročník se uskuteční v sezóně 2022/23 a zahajovací turnaj celé tour proběhne již v pátek 25.11.2022 v Centru Viktoria.

Cílem tour je co nejvíce rozšířit závodní squash a seznámit se soutěžním prostředím začínající juniory napříč všemi kategoriemi. Turnaje jsou naprosto otevřené pro všechny herní úrovně a věkové kategorie juniorů od 5 do 19 let. Začínající hráči budou mít možnost seznámit se s turnajovou organizací a herní atmosférou. Závodní hráči pak možnost zahrát si zajímavé zápasy a porovnat se s konkurencí jinou než jen s klubovými spoluhráči. Nebude nouze o medaile a hezké sportovní ceny pro vítěze.


Turnaje se budou hrát dle soutěžních pravidel České asociace squashe pro turnaje juniorů kategorie D, ale s vlastním bodovacím systémem a vyhlášením absolutního vítěze celé junior D - tour v červnu 2023. V letošním ročníku se uskuteční celkem 5 turnajů. Dva v Centru Viktoria, dva na Moravské Slavii a jeden, finálový, opět v Centru Viktoria. Bodové hodnocení tohoto finálového turnaje bude navýšeno o 50% a rozhodne o absolutním vítězi celé Brněnské juniorské squash D - tour 2022/2023.


V každém kole budou 3 nejlepší hráči odměněni pamětními medailemi a cenami od partnerů. Po závěrečném finálovém turnaji budou rozděleny ceny pro celkové vítěze za 1.-5. místě v hodnotě cca 10.000,- + losování tomboly. Absolutní vítěz celé tour vyhraje putovní pohár.


Bodovat se bude dle umístění v každém turnajovém kole a to na 100 bodové škále. Závěrečný turnaj pak bude mít navýšenou bodovou o 50% (tzn. když na závěrečném turnaji někdo vyhraje tak nedostane 100 bodů, ale rovnou 150 bodů, atd.). Započítávat se budou 3 nejlepší výsledky ze 4 turnajů + závěrečný, finálový turnaj. Z turnaje budou samozřejmě i body do národního žebříčku juniorů ČASQ, dle bodového hodnocení viz. juniorské turnaje kategorie D.


Sraz na turnaj bude vždy v 15:30, časový harmonogram turnaje cca 16-19hod. Každý jednotlivý turnaj bude otevřený pro všechny juniorské věkové kategorie. Až na výjimky se budou kategorie slučovat jak dívky s chlapci, tak i věkové kategorie. Ve výjimečných případech bude vytvořeno více kategorií, aby byla úroveň hráčů vyrovnanější a měla hlavně herní smysl. Garance jsou vždy minimálně tři utkání v turnaji. Každý turnaj se bude dohrávat do konečného umístění. Hráči jsou povinni používat ochranné brýle. Hráči hrají na vlastní nebezpečí. Během turnaje bude zajištěno drobné občerstvení a pitný režim pro všechny účastníky.


Přihlášky, veškeré informace či dotazy směřujte na:


Jan Břeň (Squash Viktoria) – tel. 608457083, e-mail: janbren33@gmail.com

Jaroslav Kaleta (Squash Moravská Slavia) – tel. 604288671, e-mail: kaletaci@email.cz


Kompletní informace o celé TOUR naleznete na zcela nové webové stránce ZDE.

Comments


bottom of page