top of page

British Junior Open 2024

Začátek ledna patří v juniorském kalendáři zcela jednoznačně nejprestižnějšímu turnaji těchto kategorií. Do Birminghamu se sjelo téměř osm stovek mladých squashistů, součástí české nominace byli i hráči brněnské Viktorie a členem realizačního týmu výpravy byl Vojta Ryba.Turnaj díky obsazenosti mimoevropskými hráči v čele s Egyptem a USA přináší perfektní srovnání výkonosti s celým světem, což bývá pro Evropany většinou drsné zrcadlo. Velký počet startujících znamená i v některých případech i kvalifikaci pro vstup do hlavního pavouku.


Co se týče celkové bilance našeho trojlístku Max Pelikán, Michal a Radim Juráškovi, byla krásně vyrovnaná, ze šesti odehraných zápasů si kluci odnesli vyrovnaný počet výher a proher. Ohledně umístění pak byl nejlepší Max v kategorii B13, který dokázal nejen díky nasazení přejít přes první kolo, nakonec z toho bylo 22. místo.


Dvojčata mezi nejstaršími B19 bohužel první kolo nepřežila a také střídala výhry a prohry ve spodní části pavouku (128 hráčů), o chlup byl tentokráte úspěšnější Radim, který bral dělené 77/78. místo, Michal skončil o deset míst níže.


Všechny výsledky včetně dalších českých reprezentantů shrnuje ESF. Detailnější zápasové dění čtěte na webu asociace. Fotogalerie jednotlivých dnů a možnosti, jak shlédnout streamy pak na stránce turnaje (ENG).


Comments


bottom of page