top of page

Béčkový víkend v Olomouci - Kuba Zapala druhý

Druhý říjnový víkend se odehrála premiéra i druhého nově zavedeného formátu - "béčkového víkendu". Pod hlavičkou Galva Cup se tak sešli hráči béčkové a céčkové kategorie, nakonec pak počet přihlášených stanovil to, že se uskutečnilo klání 24 účastníků jako jediný turnaj kategorie B. Jako vždy na něm nechyběli naši borci - v nasazené osmičce jsme měli tři hráče.

V úvodním kole rozhodně stojí za zmínku brutální boj o postup mezi naším Davidem Neugebauerem s ostravským Petrem Nesládkem. V pětiseťáku proběhly dokonce hned 4 tiebreaky, každý z borců vyhrál dva a tak jediný set s ne-tiebreakovým průběhem nakonec rozhodl o postupu borce ze severu Moravy 11:5.

Další průběh turnaje byl podle očekávání a Kuba Zapala v něm potvrdil své nasazení a bez ztráty setu dokráčel do finále. Zde však narazil na svého souseda v republikovém žebříčku - Martina Ředinu. Ten se ukázal nakonec nad jeho síly a po prohře 0:3 se musel Jakub spokojit "jen" se stříbrem.


Zbytek našich borců se pak rozprostřel po dohrávkovém pavouku a jako vždy došlo na několik klubových soubojů a zápasů věčných soupeřů. V Olomouci to byly například zápasy Havlík - Pinka, Michal Štěpán - Vaněk a Tauš - Neugebauer. Jejich výsledky a konečná pořadí tak můžete odhalit zde.Comments


bottom of page