top of page

Bástr Cup - poslední turnaj v sérii kategorie Masters

Náš klub uspořádal turnaj masters kategorie A, jehož hlavním partnerem byla společnost Bástr, s.r.o. a partnery IRISH PUB ERIN´S FLAG a Restaurace By The Way. Účastníci tak mohli naladit formu před blížícím se MČR, popřípadě ještě vylepšit své žebříčkové postavení a zajistit si účast. Na turnaji se objevily někteří hráči po delší pauze a přinesli tak oživení do zápasů.


V kategorii M35 (trochu méně obsazené za očekáváním, hrané na skupinky a pak přímé souboje o umístění) se do finále probojoval dle očekávání náš Jirka Pinka, soupeřem mu byl výborně hrající pardubický Dan Čech. Jirka využil svého fyzického fondu a znalosti domácího prostředí a také byl o kousek lepší, po právu tedy stál nejvýše na bedně. Jediný set tak Jirka ztratil v souboji s dobře hrajícím Davidem Neugebauerem. V souboji o bronz Aleš Tchuř i přes bojovný výkon nestačil na Mirka Ondrušku, hned za ním na pátém místě skončil David.

Další hranou kategorií byly M45. Jednalo se o tři skupinky, které měli dá se říci jasné favority na postup do finálové skupinky. Tam se setkali Jarda Kaleta, Láďa Burián a teplický Petr Zlámal. Borci předváděli krásný squash a protože každý jednou zvítězil a prohrál, přepočítávali se nakonec vyhrané míčky, aby rozhodly o konečném pořadí - Kaleta, Burián, Zlámal.

Na zástupce Viktorky tak zbyly tak vzájemné souboje v dohrávkových skupinách. V bojích o 5. místo uspěl Ondra Bořil nad Borisem Henešem; Martin Štěpán pak získal osmé místo nad Robertem Šťastným.

Jediná kategorie M50 se hrála v pavouku. Svá nasazení potvrdili Josef Fanta a David Orálek. David v prvním setu zvládl koncovku v tie-breaku a pak získal i další dva sety. V napínavém souboji o bronz rozhodl Standa Pech až v pátém setu o svém nároku na stupně vítězů.


Na závěr patří poděkovat Jirkovi Pinkovi, který se zhostil roli náhradního pořadatele a připojit informaci pro zapomětlivé účastníky akce, kteří v centru ponechali šedou sportovní mikinu a rakety (Technifibre Dynergy? bílé barvy).


Všechny výsledky najdete na asociaci.Commentaires


bottom of page