top of page

Austrian Open: Danovi Mekbibovi šestý PSA titul těsně unikl

V rakouském Salzburku odstartoval i přes složitou situaci další PSA turnaj ze série Challenger Tour, s celkovou dotací 6 000 USD. Současná pravidla dovolují účast krom domácích i hráčům z bezprostředně sousedících zemí. Této příležitosti se tak vyzbrojeni negativními výsledky covid testů chopili i naši - Dan Mekbib, nasazený jako turnajová jednička, spolu s nenasazeným Markem Panáčkem.

Účast hned šestice českých hráčů nahrávala možnosti vzájemných utkání v prvním kole turnaje. Díky tomu los svedl dohromady Dana Mekbiba s reprezentačním kolegou Davidem Zemanem, Mára narazil na ostravského Kubu Solnického. Zatímco Dan přešel do druhého kola poměrně hladce, Markovi se vítězný recept najít nepodařilo a s turnajem se musel rozloučit.

Ve druhém kole na Dana čekal další český soupeř, donedávna klubový kolega Ondra Uherka. Dan si postup mezi poslední čtyři zajistil v hezkém zápase, Ondru zdolal za 48 minut v poměru 3/0 (11-7 11-6 14-12). V semifinálovém střetnutí poté porazil turnajovou trojku, domácího Aqeela Rehmanna. Utkání krom výpadku v třetím setu kontroloval a zajistil si postup do finále proti nasazené dvojce, maďarskému hráči Balaszi Farkasovi.

Ve finále oba hráči sehráli velice vyrovnané první dva sety, zakončené tie-breaky. První připadl našemu hráči, to ho nakoplo a ujal se v druhém setu mírného vedení. Maďarský protivník se ale nevzdal, srovnal a nakonec i zvítězil v tiebreaku 14:12. Poté Farkas zpřesnil hru a délku a ovládl tempo hry. Dan se již nedostal ke své nátlakové hře a ztratil zbývající dva sety, a bude si tak muset na svůj šestý PSA titul počkat.