top of page

Asociační turnaje kategorie B zahájily sezonu

Konečně se hráči dočkali znovu rozjezdu koronavirem ovlivněné sezony, a to béčkovými turnaji mužů v Praze a Ostravě a také mohli na svém béčku změřit síly junioři.


Na pražském turnaj mužů na Ohradní mezi necelou třicítkou soupeřů jasně splnil roli favorita Roman Švec. Neztratil ani set a o jeho suverenitě svědčí i to, že během pěti zápasů ztratil pouze 38 bodů. Kompletní výsledky turnaje naleznete ZDE.

Do ostravského SC Fajne se dostavila menší skupinka hráčů, ale Viktorka byla zastoupena hned třemi borci. V druhém kole potvrdil své nasazení Jakub Zapala proti Marcelu Ujfalušimu, svého soupeře Petra Šimečka porazil i Tomáš Havlík, ale David Neugebauer byl vyřazen Jakubem Slavíčkem. David poté nevyzrál na Tomášova soupeře a po pětisetové bitvě obsadil konečné 15. místo.

V dalším kole los svedl proti sobě Jakuba a Tomáše, Kuba ani tentokrát nedal soupeři šanci. Tomáš pak v dohrávce přidal jedno vítězství a jednu prohru, což rezultovalo v místo šesté.

Kuba pokračoval na vítězné vlně i do semifinále - po setech 11:4, 11:7, 11:5 přehrál Jiřího Duška. Finále bylo spravedlivou turnajovou tečkou, kdy ho čekal velezkušený Lukáš Jelínek, který Kubu porazil 11:8, 11:7, 11:1 a po zásluze si odvezl turnajové vítězství. Kompletní výsledky turnaje naleznete ZDE.

Nemůžeme zapomenout ani na naše mladé naděje, v pražském SBC na Chodově pro ně bylo pořádáno juniorské béčko s názvem ALBATROS MEDIA JUNIOŘI B. Prapor Viktorky pozvedla Ella Pelikánová, které se přihlásila mezi starší soupeřky, do kategorie G17. Hrál se zde osmičkový pavouk, Elle byla vyřazena v úvodním kole a pak hrála skupinku o umístění. Zde získala jednu výhru a musela se sklonit před jedinou soupeřkou. Turnaj tedy zakončila na 6. místě. Kompletní výsledky turnaje naleznete ZDE.


UPDATE: Finálový zápas Kuby s Lukášem lze shlédnout na youtube kanálu Fajne.

Comments


bottom of page