top of page

ANYOS PARK OPEN 2021

Po shlédnutí titulku mnohé z Vás napadne otázka, kam okruh PSA zavál některé z našich hráčů tentokrát. Dějištěm této PSA 3k se stal andorský klub Esportiu Anyos Park, sídlící v hlavním městě Andorra la Vella. V dvaatřicetičlenném pavouku se setkala pestrá směsice evropských a ostrovních hráčů, jediným zástupcem brněnské Viktorky byl Marek Panáček.


Marek byl nalosován do horní části pavouku a jeho prvním soupeřem byl z juniorského prostředí jemu známý Španěl Pablo Dolz. Tentokrát nebyl k dispozici živý přenos z turnaje, nejlépe tak lze charakterizovat zápas pomocí Markových slov: "Soupeře znám z juniorů, takže jsem věděl, co zhruba bude hrát. Do zápasu vstoupil lépe on a ujal se vedení 2/6, hlavně kvůli mým chybám. Potom jsem zvolil správnou taktiku, přestal dělat chyby a vyhrál 11/7, oba dva následující sety byly dá se říct stejné. Kvalitní tempo, soustředil jsem se hlavně na to, ať mu neulehčuju hru mými chybami, což se nakonec vyplatilo. Koncovky setů byly hodně vyrovnané, ale naštěstí jsem si to dokázal pohlídat."


V dnešním druhém kole pak na Máru čekala nasazená jednička, Francouz Sebastian Bonmalais. Ten splnil nakonec roli favorita zápasu, přesto byl náš hráč s výkonem spokojen: "Do zápasu jsem šel s tím, ze nemám co ztratit. Soustředil jsem se jen na svůj výkon, ze kterého jsem spokojený. V prvním setu jsem vedl 8/1, ale soupeř poté přestal dělat chyby, naopak já jsem jich par udělal a najednou to bylo vyrovnané. Za stavu 10/8 jsem měl druhy gameball, který jsem proměnil a ujal se vedení 1:0. Potom byl soupeř více koncentrovaný, nespěchal, zpřesnil údery a začal diktovat tempo hry. Bohužel to už bylo celý zápas a zkušeně si vítězství pohlídal".


Výsledky zápasů nejen dalších kol jako vždy shrnuje web PSA.Comments


bottom of page