top of page

2x PSA Challenger - Martin Švec vítězí v Amsterdamu

Hned dva PSA turnaje měly na startovní listině borce z našeho klubu. V německém Mönchengladbachu naše barvy hájil Marek Panáček, do vzdálenějšího Amsterdamu se pak vydal Martin Švec.


Marek v prvním kole Elan Vital Open narazil na německého vrstevníka Jana Wipperfürtha, který se pohybuje na rozhraní čtvrté a páté stovky žebříčku PSA. Náš hráč potvrdil své nasazení (turnajová šestka) a postoupil do dalšího kola. Sám zápas okomentoval takto: "Do zápasu jsem šel s tím, že je první po letní přípravě a nevyvíjel jsem na sebe zbytečný tlak. Snažil jsme se kontrolovat hru a podat svůj maximální výkon. Mám ze zápasu dobrý pocit, jsem spokojený a těším se na zítřejší zápas se Sebastianem." Streamy ze zápasu lze sledovat zde, tento konkrétní v čase 5hod 55 minut.

Marek v čtvrtfinále poté čelil nasazené jedničce, Sebastianovi Bonmalais. První set byl velice vyrovnaný a byla škoda, že se ho Markovi nepodařilo získat na svou stranu (jak se mu zadařilo s tímto soupeřem v červnu na turnaji v Andoře) a prohrál jej 11:13. Sebastien pak zápas po 45 minutách dovedl do vítězného konce - Marek Panáček vs. Sebastien Bonmalais (FRA) 11:13, 7:11, 3:11. Stream zde v čase 1hod 45min. Vyjádření Marka: "Mám ze zápasu dobrý pocit a se svým výkonem jsem spokojený. Věděl jsem, že to bude těžký zápas, ale důležitý do budoucna."

V nizozemské metropoli na PSA3k turnaji SQUASH EREDVISIE - SPEELRONDE 6 náš Martin Švec vyhrál v zahajovacím zápase nad zkušeným domácím matadorem Rene Mijsem (NED) po 30 minutách 11:8, 11:6, 11:8. Toho posunulo do ryze českého čtvrtfinále, kde potvrdil roli favorita a zvítězil nad Ondrou Vorlíčkem po 45 minutách 11:3, 11:4, 11:9.

Mohl tak vyhlížet večerní semifinále, ve kterém mu byl soupeřem ne moc oblíbený Belgičan Joeri Hapers. Ze svého výkonu v tomto semifinále nebyl Martin nijak nadšený, hlavně s výpadky koncentrace. I přesto dokázal postoupit potřetí v řadě za sebou do finále turnaje PSA. Martin Švec vs. Joeri Hapers (BEL) 11:6, 5:11, 11:9, 11:9 (50 min) - stream zápasu zde.

Hned první finálový set přinesl pěkný vyrovnaný squash. Koncovku nakonec získal Roshan a zdálo se, že se to promítlo i do druhého setu, bohužel negativně z pohledu výkonu našeho hráče. Naštěstí se Martin zkoncentroval, dobře začal měnit tempo hry v průběhu výměny a vyvaroval se chyb. Výrazně zlepšil také délku úderů a tím Roshana rozpohyboval hluboko do rohů. Martin převzal aktivitu na kurtu, což mu sedělo, a po 74 minutách zápasu mohl slavit vítězství, znamenající pro něj druhý titul na okruhu.

Martin Švec v Roshan Bharos (NED) 10:12, 4:11, 11:7, 11:5, 11:6 (74 min) - je možno shlédnout opět na streamu od Squash Bond TV. Ta připravila kvalitní stream, dokonce se pěkným a zasvěceným komentářem dvojice Sander a Daniel, kteří se nebáli zkusit vyslovit název našeho klubu či dokonce spekulovat o přítelkyni našeho hráče.
コメント


bottom of page