top of page

29. Mistrovství ČR žen, mužů a masters za námi ...a úspěšně!

Jak se již může zdát běžné, plno věcí se díky kovidové situaci se v našem nejen sportovním životě odehrává poměrně nezvykle. Stejně tomu bylo s letošní republikou, která se místo během klasických březnových dnů odehrála na sklonku října. Zachováno alespoň zůstalo dějiště, kterým byla opět Ostrava. Hrálo se na FAJNE a na Havránkovi.


Ohledně celkové obsazenosti se největší úbytek projevil asi v ženském pavouku a starších kategoriích masters. Počet zúčastněných žen přesáhl lehce šestnáctku. Mezi startujícími jsme měli osvědčené duo Kristýna Vykouřilová a Marika Doubravová. Bohužel losování rukou pořadatele jim vůbec nepřálo a svedlo je proti sobě hned v prvním kole. Tréninkové partnerky se tak utkaly ve velice pěkném a vyrovnaném pětisetovém zápase (stream - pozor, prohozené skóre)) se šťastnějším koncem pro Kristýnu. Té poté los nebyl nakloněn ani nadále, cestu pavoukem ji zatarasila jedna ze spolukandidátek na ženské finále Naty Babjuková (1:3). Aby toho nebylo málo, v dohrávkovém pavouku ji po vyřazení čekala ještě nasazená dvojka Eva Feřteková. V ostatních zápasech ale již Kristýna bez problému zvítězila a obsadila nakonec místo jedenácté. Marika v pohodě ovládla dohrávkovou skupinu a patří jí 17. místo. Všechny zápasy žen a jejich výsledky jsou na asociačním webu zde.


Kategorie mužů byla z našeho pohledu ochuzena o nemocného Martina Švece, jinak jsme vyslali na republiku naše obvyklé zástupce včetně obhájce loňského titulu Daniela Mekbiba. Ten měl ve své části pavouku kromě nebezpečného Lukáše Jelínka hlavně domácího Viktora Byrtuse, který si dělal také zálusk na finálovou účast. Očekávané semifinále se pak dostavilo, Dan si nakonec s domácí nadějí poradil ve čtyřech setech kvalitního squashe. Za zmínku stojí i Vikiho férové gesto ohledně sporného míče, který se vyskytl v koncovce prvního setu. Semifinále bylo jako i ostatní dění na kurtech číslo 3 a 4 streamováno dísky společnosti Jaza. Odkaz zde.

Jeho finálovým soupeřem se dle očekávání nestal druhý nasazený Kuba Solnický, ale v turnaji super hrající náš Marek Panáček. Ten si ze začátku poradil s juniory a svou kvalitu pak potvrdil ve čtvrtfinále, kde zvítězil nad Ondrou Uherkou ve třech setech. Svým dalším vynikajícím výkonem pak překvapil kromě domácích fandů a tipérů i Kubu. Hrál se opět vynikající squash plný neskutečných výměn. Mára nakonec urval třetí set 14:12 a poté i čtvrtý a stal se zaslouženým finalistou.

Finále bylo tedy v režii Viktorky a kvalitní squash naplnil i nedělní odpoledne. Marek podal super výkon, dobře odstartoval a připsal si první set, Dan zase kontroval ziskem tiebreaku druhého. Nakonec Dan obhájil svůj titul díky zlepšení v závěrečných dvou setech.

Na kurtech nás reprezentoval při absenci Martina jeho bratr Roman. Jeho, stejně jako Jakuba Zapalu, vyřadil Viktor Byrtus. V dohrávkovém pavouku 9/16 pak byl nad jeho síly Lukáš Jelínek, který poté porazil ve finále tohoto platu Vojtu Rybu, Roman po další výhře bral 11. místo. Kuba skončil dvaadvacátý. Všechny výsledky zde.


Do "nejmladších" masters M35 si od trenérských povinností odskočil Jan Břeň, který získal pěkné sedmé místo. Tomáš Tauš s vyrovnanou bilancí dvou výher a proher skončil třináctý. Stejnou pozici jako Honza mezi M40 obsadil i Standa Jurčík. Ondra Bořil s Tomášem Havlíkem zakončili pouť pavoukem jako sousedé na 12. a 13. místě, v jejich vzájemném zápase byl lepší Ondra. Poslední kategorií, kde byli zastoupeni naši borci, byla M45. Zde se výborným pátým místem blýskl Boris Heneš, Martin Štěpán nejst. v dohrávkové skupince skončil uprostřed, tj. na 11. místě.


Na závěr reportu bychom chtěli poděkovat nejen hráčům za kvalitní reprezentaci jména Squash Viktoria Brno, ale samozřejmě i našim trenérům, všem co se "z pozadí" podíleli na zabezpečení ubytovaní a přepravy hráčů a jako vždy našim fanouškům u streamů a hlavně těm, co do Ostravy zavítali a fandili naživo do posledního míčku.


Vizuální výstupy: přehled streamovaných zápasů našich hráček a hráčů je shrnut zde. Fotografie ze zápasů a dění od Ireny Vanišové jsou na SquashPage (web nebo FB).


Comments


bottom of page