Úspěšný German Junior Open 2020

Ve velmi krátkém odstupu od French JO pokračovala juniorská evropská SuperSérie další štací, kterou byl německý Hamburg. Viktorku zastupovalo "prověřené" trio Riana Alexová, Marek Panáček a v pozici trenéra Honza Břeň. Oba naši juniorři byli nasazeni ve svých kategoriích, Mára jako jednička a Riana na pozici dvě.


Jednoduchý úvodní zápas neměla v GU15 Ria. Ta musela první dva sety bojovat s Camilliou Hendy (NOR), ale vše zvládla - 11/8 11/9 11/7. V čtvrtfinále si poměrně hladce poradila s Belgičankou Jeanne Deal, ale na semifinále už nenašla potřebné síly a podlehla houževnaté Španělce Ona Blasco 0:3. Nakonec z toho byl bronz, když v pětisetové bitvě s další Belgičankou Chloé Crabbé prohrávala a otáčela nepříznivý stav po nepovedeném vstupu do zápasu. Naštěstí se dokázala zkoncentrovat a urvat v pátém setu vítězství na svou stranu.


První hrací den Marek zvládl v pohodě, v utkání s Belgičanem Rayenem Lacantem byl Marek jasně lepší, ve druhém proti Marcusu Jepsenovi (DEN) trvalo set a půl, než houževnatého soupeře unavil. Sobota přinesla další dva náročné zápasy - v čtvrtfinále nejdříve poradil 3:1 se Švýcarem Miguelem Mathisem. Následně ve velmi těžkém duelu po 80 minutové bitvě i s méně obvyklým soupeřem - Jackem Mittererem z Anglie 3:2 (11/5, 5/11, 13/11, 7/11, 13/11).

Ve finále BU19 Marek Panáček oplatil svému rivalovi Benu Smithovi z Anglie porážku z Czech JO a po další výživné pětisetové bitvě si tak z Německa veze zlato! Do utkání vstoupil Marek velice dobře a především rychlou hrou získal první set. Ve druhém spěchal, což přineslo řadu chyb a bylo srovnáno. Čtvrtý a pátý set už byly velice dramatické, výměny se prodloužily a bojovalo se o každý bod. Ve čtvrtém měl sice Mára mečbol, ale soupeř ho odvrátil a set vybojoval 12:14 a bylo srovnáno. V pátém si náš hráč udržoval od začátku drobný náskok a udržel ho až do konce, kdy získal set 11:9 ve svůj prospěch a mohl si tak užít obrovskou radost z výhry.

Výsledkový servis na ESF G15 a B19.

Čtyři zápasy našich zástupců byly streamovány z pěkného skleněného kurtu a lze je najít na naší stránce se streamy (nutno přežít několik reklam na úvod).

Další fotografie od Thomase Balkeho na facebooku German JO.