top of page

Polish Junior Open GP 2019

V pátek 15. listopadu byl zahájen za účasti českých juniorů další mezinárodní turnaj. Jednalo se o turnaj kategorie Grand Prix pořádaný v polské Wroclavi. V početné reprezentační výpravě (40 hráčů) Viktorku zastupovali Max & Ella Pelikánovi a Veronika Vejrostová.

Max hrál nejmladší chlapeckou kategorii. V prvním kole jako nenasazený čelil domácímu hráči Antonimu Zdrojewskemu [9/16]. Ten našeho hráče vyřadil po výsledku 11/5 11/7 11/7. V sobotním platu o 17. místo Max dvakrát v soubojích s domácími hráči nezaváhal a připsal si dvě výhry 3:0. V neděli pak v ranním zápase prodloužil vítěznou sérii a po dalším vítězství 11/1 11/2 11/8 nad Ivem Wierońskim se probojoval do finále platu. Tam na něj čekal maďarský junior Vince Czakó, kterému Max podlehl 11/2 11/3 11/4.

Ella bojovala mezi třináctiletými dívkami. Po snadném vítězství nad Ruskou Perou Kirovovou (11/3 11/3 11/1) byla poté Ella vyřazena ve čtvrtifinále překvapením kategorie B13, kterým byla nenasazená turecká juniorka Guven Aysenaz (získala pak 4. místo). V platu o páté místo úspěšně změřila síly s další Ruskou Katiou Spirinovou, tentokrát to byl mnohem vyrovnanější souboj 11/7 11/6 10/12 11/6, Ve finále platu pak Ellu čekala krajanka a častá soupeřka Aneta Sezemská. Vítězkou se stala nakonec Aneta (11/8 11/6 7/11 11/2) a Ella obsadila šesté místo.

Veronice se v Polsku nedařilo. Obdobně byla vyřazena překvapením své kategorie G17 - estonskou juniorkou Eveli Mälk (později získala stříbro). V platu po dobrém začátku s ukrajinskou soupeřkou nakonec přišla prohra 1:3 na sety a Verča brala 13. místo.

Informační servis:

Výsledkový přehled turnaje na ESF.

Youtube kanál klubu Hasta la Vista s přenosy zápasů ze skleněného kurtu.

Facebooková událost turnaje a stránka pořádajícího klubu s fotografiemi z turnaje.