top of page

Polish Masters Squash - Robert Alexa na stupně vítězů tentokráte nedosáhl

V polském Krakově byl v pátek 25. října dopoledne odstartován Dunlop Polish Masters Squash Open 2019. Podle informací pořadatelů se ho zúčastnilo 110 hráčů z celé Evropy a jednalo se o dosud největší turnaj masters konaný v tomto městě. Barvy Viktorky a České republiky hájil již tradičně Robert Alexa v kategorii M50+.

Po prvním volném kole si Robert lehce poradil s domácím borcem, zvítězil nad Leškem Sienkiewiczem 11/5 11/5 11/0. Cestou do semifinále pak zdolal obdobně pohodově dalšího polského hráče Martina Hyamse 11/8 11/3 11/3. Druhé semifinále krakovského turnaje se odehrálo v české režii. Režisérský počin to byl povedený, konalo se totiž pětisetové drama. První dva sety pro sebe získal ostravský Petr Rohun, ale Robert zvládl otočku ve skóre a srovnal na 2:2. Klasicky se pátý set rozhodoval až v tiebreaku, finále si pro sebe nakonec urval Petr ziskem posledního setu 14:12.

V neděli při zápase o bronz došlo k repríze semifinále z posledních italských masters. Ani tentokrát náš hráč nevyzrál na Maďara Petera Nagyho. Po výsledku 2/11 11/8 2/11 13-11 2/11 tak obsadil čtvrté místo.