top of page

Úspěšné první juniorské áčko sezony v Ostravě

Letošní ostrý turnajový start pro juniory se uskutečnil v ostravském centru Fajne pod taktovkou pořadatelů z Krnova. Na sever se vydala i početná skupinka našich mladých hráčů a hráček. Kromě kategorie nejmladších dívek G11 jsme tak měli zastoupení ve všech kategoriích.
Ella Pelikánová byla v G15 nasazenou trojkou. Po vítězství nad Hanou Vaňkovou nestačila na Kláru Novákovou (9/11 4/11 5/11). Ze souboje o bronz s Marií Kňazovčíkovou vyšla Ella vítězně. Po zisku bronzu v této kategorii pokračovala v neděli i v G13. Zde byla Ella nasazena obdobně, tentokráte do vrchní části pavouka. Po prvním volném kole porazila domácí Nikol Kubíčkovou 11/4, 11/9, 11/3. V následujícím semifinále podlehla v souboji nasazené jedničce Anetě Sezemské ve 3 setech (2x v tiebreaku), aby si v zápase o třetí místo spravila chuť vítězstvím nad Karolínou Sikorovou. Ella tak přidala do sbírky další bronz.


V G17 byla přihlášena Veronika Vejrostová. V zahajovacím zápase pro sebe získala první set, ale její soupeřce Sofii Hausknotzové se zápas podařilo otočit. V platu o 5. místo Verča nezaváhala a po vítězství nad Kateřinou Lindovskou 11/2, 11/3, 11/2 a pětiseťáku s Klárou Novákovou 11/1, 8/11, 11/9, 6/11, 11/8 brala páté místo.


Slovenské hráčky našeho klubu Ella Gálová a Klára Köhlerová nakoukly do nejstarší dívčí kategorie G19. Klára po volném kole narazila na domácí Barboru Brodovou, a po dvou vyrovnaných setech a výsledku 11/8, 12/10, 11/2 ji v semifinále čekala favorizovaná Eliška Jičínská. Předpoklady se naplnily a po porážce Kláru čekal boj o bronzový stupínek. V zápase s Terezou Šlehoferovou dokázala zvítězit 11/9, 11/3, 11/0 a náleží jí tak příčka třetí. Ella po výhře nad domácí Marii Kubíkovou byla úspěšná i ve druhém kole s nasazenou trojkou Terezou Širokou vyrovnaném zápase 11/8, 11/8, 11/9. V semifinále s další Terezou Šlehoferovou si připsala těsné vítězství 11/9, 12/10, 12/10. Ve finále s Eliškou Jičínskou pak pokračovala ve vítězné šňůře a po právu získala 1. místo.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Mezi nejmladšími chlapci v kategorii B11 jsme měli tři zástupce, Maxe Pelikána, Antonína Kachlíře a Jiřího Hartmana (nasazená #1). Jirka od startu nezaváhal a připsal si zaslouženě po 4 vítězstvích na své konto další prvenství na juniorském áčku. Ve finále svedl bitvu s Mikulášem Dufkem 9/11, 11/13, 11/6, 11/9, 11/8. Tonda byl po rychlém vítězství nad Štěpánem Škurkem (11/2, 11/2, 11/2) ve čtvrtfinále vyřazen právě Jirkou. Poté v platu o 5. místo prohrál v pětisetové bitvě, v druhém následném zápase vyhrál a obsadil sedmé místo. Maxovi (ročník 2011) los přisoudil ještě mladšího protihráče Michala Zoubka, kterého porazil 11/3, 11/2, 11/5. Ve čtvrtfinále mu pak vystavil stopku Mikuláš Dufek a tak se Max posunul také do platu o 5. místo za Tondou. Stejně jako on jednou vyhrál a jednou prohrál, ale v příznivějším pořadí a tak získal místo šesté.


V druhé nejpočetněji obsazené kategorii B13 výše zmíněný trojlístek ještě doplnil Kristián Bořil. Jako první na kurt nastoupil Max, sehrál těžký zápas s Josem Fancem, který nad ním zvítězil 10/12, 11/6, 11/9, 6/11, 11/4. Max tak pokračoval ve spodním platu o 17. místo, kam spadl po prohře i Kristián. Oba dva vzápětí svedl los dohromady, z výhry 11/6, 9/11, 11/6, 11/2 se mohl radovat Kristián. Poslední zápas pak Kristiánovi ve finále platu přinesl prohru a 18. místo, Max naopak na závěr zvítězil a tak obsadil sousedské 19. místo.

Jirka a Tonda se do bojů zapojili později, neboť měli v prvním kole volno. Tonda narazil na stejného soupeře z B11, tentokráte se však vítězem "odvety" stal Antonín Beneš. V bojích o 9. místo se pak Tondovi dařilo střídavě a obsadil místo čtrnácté. Z druhého kola tak postoupil pouze Jirka, a to výhrou nad Antonínem Procházkou ve čtyřech setech. V souboji s nasazenou jedničkou Bedřichem Benešem pokračoval v dobrých výkonech, avšak na výhru to nestačilo (6/11, 11/8, 11/9, 12/10 pro Beneše). To ale byla jediná ostravská prohra pro Jirku, přidal další dvě výhry a obsadil výborné páté místo.


Kristián spolu s bratry Juráškovými pak pokračoval i v kategorii B15. Michal na úvod porazil ve třech setech Filipa Crhonka, další Filip Walter byl již nad jeho síly (7/11 7/11 4/11). Obdobně si vedl i Radim, po úvodní výhře nad Janem Bravencem byl vyřazen v pětisetové bitvě s Matějem Bombou (9/11, 13/11, 11/7, 9/11, 3/11). Do třetice stejný osud druhého kola potkal i Kristiána, kterého vyřadil Tomáš Holinka. Všichni tak spadli do platu o deváté místo.

Pavouk svedl zkraje dohromady Radima a Kristiána. Vítězem se stal Radim - 11/5, 11/2, 11/4. Kristián poté po dvou prohrách obsadil místo patnácté. Radim se poté snažil probít do finále platu, ale proti byl Šimon Rynt. Všechny sety skončily až v tiebreacích, bohužel vyšší počet bodů byl vždy na straně Šimona 15/13, 14/12, 13/11. Na Radima tak čekal poslední zápas s Radkem Ďuránem, který zvládl 11/2, 11/0, 11/0 a obsadil 11. místo. Michal po vítězstvích nad Wojtuckim a Ďuránem měl vyzvat Šimona, ale zápas mu byl skrečován a tak se Michal stal vítězem platu.


V kategorii B17 náš klub zastupovali opět Michal s Radimem, ke kterým se ve své premiéře na turnaji kategorie A přidal Ondřej Kutý. Los prvního kola mu přisoudil právě Radima, který nad Ondrou zvítězil 11/5, 11/1, 11/2. Své výhry se Ondra dočkal v dalším zápase platu a tak se probojoval do finále platu o 17. místo. V něm byl Mojmír Zálešák nad jeho síly a Ondrovi tak připadlo 18.místo.

Radim v druhém kole podlehl Tomáši Holinkovi (3/11, 9/11, 2/11). V dohrávkách oplatil prohru Ryntovi, ale další dva zápasy vyzněly pro jeho soupeře, což rezultovalo v konečné 14. místo. Nejdále se tak dostal Michal, který po walkoveru přes Gogola udolal v pěti setech Matyáše Hrubého 11/6, 9/11, 11/7, 6/11, 12/10. Stopku Michalovi vystavil ve čtvrtfinále Alex Kelar, v bojích o 5 místo přidal jednu prohru, ale následná výhra mu přinesla pěkné 7. místo.


V kategorii B19 se dle předpokladů Marek Panáček probojoval přes své soupeře (Alex Kelar 11/5, 11/6, 11/7, Petr Nohel ml. 11/7, 11/8, 11/7) do očekávaného finále proti Vikimu Byrtusovi. Viktor nakonec ostravský turnaj ovládl 11/5, 11/6, 11/7 a Mára bral stříbro.Kompletní výsledky celého turnaje jsou k prostudování na asociačním webu.

bottom of page