top of page

Z Edinburghu vezeme konečné 5. místo v Evropě !!!

K poslednímu utkání na ME klubů ve skotském Edinburghu nastoupil náš celek proti skotskému mistrovskému týmu Newlands LTC, se kterým se střetl již v základní skupině. Do utkání jsme nasadili stejnou sestavu jako včera, tedy bez Richieho Fallowse. Jelikož se dnes hrálo pouze na jednom kurtu a pořadí zápasů bylo 3, 1, 4, 2, začínal Michal Jadrníček, po něm šli na kurt Dan Mekbib, Matej Hrnčiřík a jako poslední Martin Švec. Předzápasové prognózy nebyly moc pozitivní, protože Dan opravdu není fit a soupeř si toho byl vědom.


První komplikace přišly již v prvním zápase. Michal bohužel nenašel tu správnou herní pohodu a nedokázal najít recept na neustále blokujícího a debatujícího soupeře. Potíže s tímto hráčem měl i ve skupině Martin, ale ten si na kurtu "sjednal pořádek", když rozhodčímu i soupeři jednoznačně ukázal, že soupeře prostě obíhat nebude. Jadran se však nechal blokovat a pak mu vždy chyběl krok k míči. U úderů tak byl pozdě a z toho pramenily nepřesnosti. Sice se mu podařilo uhrát alespoň jeden set, ale před zápasem jsme věřili spíše v jeho vítězství.


Jako druhý šel na kurt Dan a soupeřem mu byl Mike Harris, který se ve své kariéře pohyboval na hranici první stovky PSA. Dan měl za úkol pokusit se uhrát co nevíce bodů, aby tak usnadnil práci především Martinovi, který měl hrát poslední zápas. Po kurtě poskakující, a některé míče probíhající, Dan odvedl opět výbornou práci. Dokázal vzít soupeři dva sety a ve čtvrtém měl dokonce jeden mečbol. Pod dojmem indispozice hrál opravdu zodpovědně, nic nevymýšlel a soupeři dával jen minimum šancí k zakončení. Sám se k nim dostával a samozřejmě se je hned snažil proměňovat, což se mu dařilo. Jeho soupeř po dobrém začátku s vědomím Danova zranění v průběhu zápasu znervózněl a kupil spoustu chyb, což byla voda na Danův mlýn. Dan dokonce ani nekomentoval "zajímavá" rozhodnutí rozhodčího (mimochodem první zápas byl naprosto katastrofální) a to až do stavu 6/7 v pátém setu. Tam rozhodčí udělal z učebnicového stroku pro Dana no let a bylo po utkání.


Po prvních dvou utkáních bylo jasné, že oba dva naši další hráči musí zvítězit. Maťo měl úkol poměrně snadný, protože jeho soupeř byl opravdu na úrovni našeho turnaje kategorie C. Skotové totiž nejprve nominovali svoji čtverku, kterou pak těsně před utkáním změnili za pětku. ale pod dojmem průběhu chtěli vrátit zpět čtverku, což již jim samozřejmě nepovolili. Maťo vyhrál ve vycházkovém tempu 3/0 a usnadnil tak roli Martinovi, kterému stačilo se skotskou dvojkou jakkoliv vyhrát.


S tímto vědomím Martin nastoupil do utkání velice zodpovědně a soupeře výbornou hrou přehrával a první set vyhrál 11/6. Ve druhé sadě Skot zpřesnil hru, Martin několikrát uspěchal zakončení a toho soupeř dokázal využít k zisku několika bodů. Oba dva se střídali ve vedení až do stavu 8/9 z pohledu Martina. Naštěstí však koncovku Martin zvládl výborně a set získal 11/9. Velkým problémem pro všechny hráče na kurtu byla i obrovská vlhkost v celém squashcentru, s čímž bojoval hlavně Martin, který se hodně potí. Třetí set však začal dvěma velice dlouhými a těžkými výměnami, ve kterých dal Martin soupeřovi značně zaběhat. Postupně si vytvořil dostatečný náskok a koncovka utkání již byla jeho exhibicí, kdy několika opravdu pěknými shoty soupeře doslova zničil.

Naši hráči tedy nakonec dokázali nepříznivě se vyvíjející utkání vybojovat a uhrát tak konečné 5. místo. S ohledem na předturnajové ambice je to sice hořkosladké zakončení turnaje, ale poté, co ze základní čtyřčlenné sestavy zbyl zdravý pouze Martin je to výsledek opravdu výborný, což nakonec berou i naši hráči. Nemá smysl si říkat, jak by to dopadlo, kdybychom mohli hrát v sestavě Fallows, Mekbib, Švec a Uherka. Spíše si můžeme říci, že v dalších letech máme opravdu tým, který má velký potenciál. Dnes večer je závěrečná párty a doufám, že si ji všichni užijí.

Všem našim hráčům patří dík za skvělou reprezentaci klubu, Brna i celé republiky, protože již celá squashová Evropa ví, kde je Brno a Centrum Viktoria a že v klubu Squash Viktoria hrají a vyrůstají opravdu výborní hráči, se kterými všichni musí počítat, což dokazovaly i debaty před turnajem a v jeho průběhu. Dík samozřejmě patří i Kristýně za týmovou podporu a všem, kteří pro klub něco dělají, protože tohle je opravdu výsledek týmové a klubové práce.

Veškeré inormace o šampionátu naleznete ZDE.


Výsledkový servis ZDE.


Live skóre ZDE.


Postupně doplnovaná fotogalerie ZDE:


A závěrem jen oblíbené místo našeho týmu pro pozápasové hodnocení. Viz všeříkající cedulky vzadu -:)

bottom of page