top of page

Vydřená výhra nad finským Espoo

Dnešní den byl pro náš tým brněnské Viktorie Sportprofit na ME klubů opravdu složitý. V utkání ve skupině o 5.-8.místo na ně čekal silný soupeř z Finska ESRC Espoo. Po včerejším smolném dni bylo nejtěžší otázkou, jak sestavit zraněními zdecimovaný tým. Nakonec jsme se rozhodli na pozici č.1 nasadit Dana Mekbiba s tím, že jsme věřili, že bude schopen "nastřílet" nějaké body a osvědčený klubový tým nechá na kurtech vše. Na dvojce tak nastoupil Martin Švec, za ním pak Michal Jadrníček a Matej Hrnčiřík, sedět jsme nechali Richieho Fallowse.

Jelikož se dnes hrálo v pořadí 2,1,4,3, nastoupili jako první Dan s Martinem. Danovým úkolem bylo, díky poraněnému stehnu, uhrát co možná nejvíce bodů proti Tuommimu, Martin naopak nesměl ztratit ani set proti Vahamaa, abychom měli vůbec nějakou reálnou šanci na úspěch. Oba dva tým podrželi a svůj úkol nejenže splnili, ale i překročili. Martin dokázal výhru 3/0 doslova vybojovat, přestože musel odvracet setboly soupeře a i bodově položil dobrý základ. Dan, který se po kurtě pohyboval přinejmenším "nestandardně" dokázal dokonce svého soupeře porazit 3/2, což nechápal ani on sám. Tuommi hrál opravdu hloupě, jakoby si snad ani nevšimnul, že Dan nemůže pořádně do předních rohů. Dan naběhal po kurtu zřejmě nejvíce ve své kariéře, ale ne proto, že by jej soupeř po kurtu vodil, ale protože prostě údery probíhal :-) Hrálo se většinou vzadu a rozhodlo to, že Dan když potřeboval, tak tam prostě nasázel několik nicků po sobě, jako třeba na konci druhé sady. Tam jej za stavu 9/9 soupeř doslova sestřelil. Dan si vzal čas na ošetření a po návratu na kurt za stavu 9/10 udělal soupeř chybu, Dan trefil dva nicky a bylo to 1/1. Obdobný byl i následující průběh a bylo z toho konečné vítězství 3/2.


I přesto, že oba dva naši hráči na pozicích 1 a 2 vyhráli, nebylo ani zdaleka jasné, že utkání vyhrajeme. Za Finy hráli na trojce a čtverce Rautiainen a Knuutila a to nebyli pro Michala a Mateje ani zdaleka snadní soupeři. A průběh utkání tomu odpovídal. Začal Maťo, který se s Knuutilou ujal vedení 1/0. Druhý set však rychle ztratil a bylo srovnáno. Ve třetím sice soupeře přehrál, ale působil opravdu velice unaveně.


Mezitím Michal proti Rautiainenovi neměl žádnou šanci - 5/11, 4/11. Když Maťo prohrál čtvrtý set, vypadalo to s naším týmem bledě. Nicméně Jadran vstal doslova z mrtvých, několika svými "typickými údery" a boasty soupeře dokonale zaskočil a získal tolik důležitý rozhodující set. Na vedlejším kurtu pak i Maťo nakonec dokázal vítězství vybojovat a tak jsme se mohli radovat z celkové výhry.


Zítra nastoupí náš celek v utkání o 5. místo opět proti Newlands LTC, se kterým se již utkal v základní skupině.


Dnešek rozhodl také o složení finálových dvojic. Mezi muži bude finále německou záležitostí, když s utkají Paderborner SC s Black & White Worms a to i přesto, že proti hráčům z Worms bylo podáno několik protestů, které nebyly z nepochopitelných důvodů uznány. V kategorii žen se sice hrálo ve skupině, ale poslední utkání bude i utkáním o celkové prvenství a bude plně anglickou záležitostí. Střetnou se v něm celky Pontefract a Edgbaston.


Veškeré inormace o šampionátu naleznete ZDE.


Výsledkový servis ZDE.


Live skóre ZDE.


Postupně doplnovaná fotogalerie ZDE:

bottom of page