top of page

Naši muži na mužském céčku v Ostravě

Druhý zářijový víkend ožily kurty ostravského Havránka zápasy IMPEXTA ČRO CUPu. Jednalo se turnaj kategorie C, který je prvním z devítidílné série C-Tour 2019/2020. Viktorii mezi 23 účastníky reprezentovala dvojice Aleš Tchuř a Ondra Bořil.


Aleš v zahajovacím utkání turnaje vyzval ostravského Martina Vaňka. Ten byl nad jeho síly a Aleš mu podlehl ve čtyřech setech. Ve spodním platu pak měl první dvě kola volná. Poté se střetl s dalším zástupcem ostravského squashe Janem Netoličkou. Aleš podal lepší výkon a po výhře 3:1 ho čekal Hlisnikovský ve finále spodního platu. Sedmnácté místo nakonec získal hráč týmu SBA KORAS, když Aleše zdolal 11/8, 11/4, 14/12.


Ondra byl nalosován do druhé části pavouku, kde v prvním kole zdolal hladce Pekárka 3:0. V druhém kole mu los přisoudil nasazenou dvojku Martina Sládečka. Jednalo se o zápas zkušených borců, který přinesl dlouhou bitvu. První set se proměnil v přetahovanou, Ondra ho ale získal 19:17. Zápas nakonec pro sebe rozhodl Sládeček ve čtyřech setech. V platu o 9. místo pak Ondra dvakrát zvítězil a postupně přešel přes Cigánka (3:0) a Mohelníka (3:1), aby se poté utkal s Urbanem o 9. místo. Tomu podlehl na sety 0:3 a obsadil tak konečné 10. místo.


Vítězem celého turnaje se stal Martin Ředina ze Zlína. Říjnové turnaje kategorie C budou znovu v Ostravě, v Praze na Hamru a v blízkém Vyškově, kde lze očekávat hojnou účast našich hráčů.


bottom of page