top of page

Daniel Mekbib vítězí na 1. áčku nové sezony

V sobotu 14.9.2019 se v našem domácím centru uskutečnil úvodní mužský turnaj kategorie A nové sezony. Na turnaji se představilo 30 hráčů a turnaj mě mít i nezvykle kvalitní , když bylo přihlášeno 5 nejlepších českých hráčů a členů reprezentace – Mekbib, Švec, Uherka, Solnický a Byrtus. Bohužel, Ondra Uherka se před turnajem zranil, a tak se jen ukázal v prvním zápase a turnaj skrečoval. Martin Švec zvládl své první kolo a i pěkný čtvrtfinálový zápas s Markem Panáčkem. Poté na něj však dolehl jet lag spojený s návratem z Hong Kongu a díky horečce zbytek turnaje také skrečoval a obsadil 4. pozici. Viktor Byrtus tak postoupil bez boje do finále. V něm na něj čekal náš Dan Mekbib, který si v turnaji postupně poradil s našimi Matejem Hrnčiříkem, Vojtou Rybou a v semifinále po solidním výkonu vcelku hladce postoupil přes českou trojku Jakuba Solnického. Ve finále se tedy představili náš Dan Mekbib a Viktor Byrtus. Dan měl utkání stejně jako v semifinále od začátku pod kontrolou a po vzorném výkonu se mohl radovat z výhry 3/0 na sety a tedy i celkového prvenství na turnaji!


Přes čtvrtfinále tedy neprošli Vojta Ryba a Michal Jadrníček, kteří se v neděli utkali ve vzájemném souboji. Vojtovi se však vůbec nepodařilo se dostat do zápasu, a tak Jadran vcelku hladce postoupil. PO čtvrtfinálové porážce od Martina Švece si i Marek Panáček hladce poradil s Petrem Steinerem a o 5. místo se utkal právě s Michalem. K vidění byl pěkný zápas plný vyrovnaných výměn. Z vítězství se nakonec radoval Marek po výhře 3/1 na sety. Mara tedy končí pátý, Jadran šestý.


Vojta Ryba se v boji o 7. místo utkal s překvapením turnaje Petrem Steinerem. Vojta měl zápas plně pod kontrolou a ujal se hladkého vedení 2/0 na sety. Ve třetím trochu polevil, čehož Petr využil a získal pro sebe alespoň set. Čtvrtý set byl opět plně v režii Vojty a ten se tak může těšit ze sedmého místa.


Osmifinále bylo konečnou v turnaji pro Jakuba Zapalu a Mateje Hrnčiříka. Matej si poté hladce poradil se všemi soupeři a obsadil 9. místo. Škoda nepřívětivého losu, který jej poslal proti Danu Mekbibovi. Kuba Zapala si v platu nejprve poradil s Mráčkem, aby v dalším zápase po velkém boji podlehl Karimu Farragovi. Svůj závěrečný zápas turnaje proti Karimovi Farragovi ovládl poměrem 2/1 na sety a obsadil tak solidní 11. místo.

Přes první kolo se tak z našich nedostal pouze Tomáš Havlík, který na turnaji startoval na divokou kartu. Ve zbylých zápas se krom jedné skreče již výhry nedočkal a tak obsadil konečnou 28. příčku!


Všem děkujeme za vzornou účast a gratulujeme k pěkným výsledkům.bottom of page