top of page

Kuba Zapala třetí na úvodním béčku nové sezony

Zahajovacím počinem nadcházející turnajové sezony byla dvojice turnajů kategorie B. Za Viktorku se do Olomouce na Galva Olomouc Open vydala sedmička statečných, která bojovala mezi dvaceti pěti účastníky o body a peněžní prémii téměř tři tisíce korun. Pražský turnaj na Ohradní proběhl bez účasti ze strany našich hráčů.


V Olomouci byl nasazenou jedničkou náš Kuba Zapala, který po prvním volném kole změřil síly se zlínským Kojeckým a zdolal ho ve třech setech. Dalším soupeřem v cestě za prvenstvím mu byl klubový kolega Tomáš Havlík, čtvrtfinálový boj se táhnul přes 4 sety, kdy poslední dva se rozhodly až v tiebreaku. Kuba s Tomem ztratil třetí set 13:15, ale nakonec zvítězil 3:1. Dále narazil na zkušeného Buriána, zápas byl pětisetový včetně 3 tiebreaků, poslední rozhodující hra bohužel pro Kubu skončila 11:13. Ve svém posledním zápase o bronz pak Kuba bednu nakonec vybojoval nad Kopeckým po čtyřech vyrovnaných setech.


Los olomouckého béčka byl poměrně krutý, když v prvním kole svedl dohromady dokonce dvě dvojice hráčů Viktorky. První dvojicí byl Tomáš Havlík a Boris Heneš. Lépe tento zápas zvládl dobře hrající Tomáš, který zvítězil nakonec po třech setech a obdobně pak pokračoval i v druhém kole s ostravským Stryjou. Po čtvrtfinálové stopce od Kuby čekaly Toma ještě dva zápasy v platu o 5 místo. Nejprve podlehl Duškovi, ale druhého ostravského soupeře porazil a po výhře nad Rohunem tak obsadil sedmé místo, což je jeho nejlepší umístění na turnajích kategorie B. Boris bohužel i nadále musel čelit nepřízni losu, kde ve spodním platu narazil na Mirka Ondrušku - první vyrovnaný set strhl na svou stranu, zatímco v druhém setu byl lepší Ondruška. Rozhodující třetí set byl o štěstí, které se přiklonilo na stranu domácího hráče, po prohře 1:2 tak Boris skončil v části pavouka, kde již nebyli žádní soupeři a turnaj tak zakončil 25. místem.


Druhou “klubovou” dvojicí byli David Neugebauer a Michal Šoman, spoluhráči třetiligového Pneukomplet týmu. Kluci se nešetřili a sehráli pětisetový zápas, poslední set pro sebe získal David 11:7. David poté prohrál další dva zápasy, v druhém kole podlehl Rohunovi a v platu o 9.místo pak v první zápase byl nad jeho síly Pavel Brichta (1:2). David ale nesložil zbraně a po prvním prohraném setu s domácím Hemelkou ješte zabral a zápas otočil a dovedl do vítězného konce. Na úplný závěr turnaje podlehl opět v třetisetovém zápase Stryjovi a skončil na 14. místě. Michal ve spodním platu postupně po volném kole porazil Zachodila a týmového kolegu Martina Kopala (dva tiebreaky), ve finále spodního plata nakonec podlehl Sigmundovi a obsadil místo osmnácté.


Martin Kopal měl za soupeře olomoucké borce, v prvním kole bohužel prohrál s Hemelkou. Ve spodním platu po volném kole zdolal dalšího olomouckého hráče Mácu po dvou tiebreacích (12/10, 14/12). Po prohře s Michalem Šomanem pak v boji o devatenáctou pozici začal dobře proti Hlisnikovskému, nakonec ale odešel poražen po třech setech.


Relativně snadno zahájil turnaj Tomáš Tauš, nebezpečný junior Štěpán ml. se k zápasu prvního kola nedostavil. V druhém kole pak Tomáš prohrál s pozdějším finalistou Buriánem. V platu o 9. místo se Tomovi nedařilo podle jeho představ, po výhře nad Moravcem následovaly vyrovnané zápasy s Kojeckým a Brichtou, dvě prohry však přisoudily Tomovi 12. Místo.

Z ohlasů hráčů lze vypozorovat rozdílnou spokojenost se svými výsledky, shoda pak panuje v dobré organizaci turnaje, zvláště pak výborné služby wellness po turnaji. Následující akcí, kde lze vidět v akci hráče a hráčky našeho klubu je domácí turnaje mužů / žen kategorie A, které se uskuteční příští víkend 14. a 15. září na domácích kurtech na Vodařské, jste zváni!


bottom of page