Kuba Zapala třetí na úvodním béčku nové sezony

08/09/2019

Zahajovacím počinem nadcházející turnajové sezony byla dvojice turnajů kategorie B. Za Viktorku se do Olomouce na Galva Olomouc Open vydala sedmička statečných, která bojovala mezi dvaceti pěti účastníky o body a peněžní prémii téměř tři tisíce korun. Pražský turnaj na Ohradní proběhl bez účasti ze strany našich hráčů.

 

V Olomouci byl nasazenou jedničkou náš Kuba Zapala, který po prvním volném kole změřil síly se zlínským Kojeckým a zdolal ho ve třech setech. Dalším soupeřem v cestě za prvenstvím mu byl klubový kolega Tomáš Havlík, čtvrtfinálový boj se táhnul přes 4 sety, kdy poslední dva se rozhodly  až v tiebreaku. Kuba s Tomem ztratil třetí set 13:15, ale nakonec zvítězil 3:1. Dále narazil na zkušeného Buriána, zápas byl pětisetový včetně 3 tiebreaků, poslední rozhodující hra bohužel pro Kubu skončila 11:13. Ve svém posledním zápase o bronz pak Kuba bednu nakonec vybojoval nad Kopeckým po čtyřech vyrovnaných setech.

 

Los olomouckého béčka byl poměrně krutý, když v prvním kole svedl dohromady dokonce dvě dvojice hráčů Viktorky. První dvojicí byl Tomáš Havlík a Boris Heneš. Lépe tento zápas zvládl dobře hrající Tomáš, který zvítězil nakonec po třech setech a obdobně pak pokračoval i v druhém kole s ostravským Stryjou. Po čtvrtfinálové stopce od Kuby čekaly Toma ještě dva zápasy v platu o 5 místo. Nejprve podlehl Duškovi, ale druhého ostravského soupeře porazil a po výhře nad Rohunem tak obsadil sedmé místo, což je jeho nejlepší umístění na turnajích kategorie B. Boris bohužel i nadále musel čelit nepřízni losu, kde ve spodním platu narazil na Mirka Ondrušku - první vyrovnaný set strhl na svou stranu, zatímco v druhém setu byl lepší Ondruška. Rozhodující třetí set byl o štěstí, které se přiklonilo na stranu domácího hráče, po prohře 1:2 tak Boris skončil v části pavouka, kde již nebyli žádní soupeři a turnaj tak zakončil 25. místem.

 

Druhou “klubovou” dvojicí byli David Neugebauer a Michal Šoman, spoluhráči třetiligového Pneukomplet týmu. Kluci se nešetřili a sehráli pětisetový zápas, poslední set pro sebe získal David 11:7. David poté prohrál další dva zápasy, v druhém kole podlehl Rohunovi a v platu o 9.místo pak v první zápase byl nad jeho síly Pavel Brichta (1:2). David ale nesložil zbraně a po prvním prohraném setu s domácím Hemelkou ješte zabral a zápas otočil a dovedl do vítězného konce. Na úplný závěr turnaje podlehl opět v třetisetovém zápase Stryjovi a skončil na 14. místě. Michal ve spodním platu postupně po volném kole porazil Zachodila a týmového kolegu Martina Kopala (dva tiebreaky), ve finále spodního plata nakonec podlehl Sigmundovi a obsadil místo osmnácté.

 

Martin Kopal měl za soupeře olomoucké borce, v prvním kole bohužel prohrál s Hemelkou. Ve spodním platu po volném kole zdolal dalšího olomouckého hráče Mácu po dvou tiebreacích (12/10, 14/12). Po prohře s Michalem Šomanem pak v boji o devatenáctou pozici začal dobře proti Hlisnikovskému, nakonec ale odešel poražen po třech setech.

 

Relativně snadno zahájil turnaj Tomáš Tauš, nebezpečný junior Štěpán ml. se k zápasu prvního kola nedostavil. V druhém kole pak Tomáš prohrál s pozdějším finalistou Buriánem. V platu o 9. místo se Tomovi nedařilo podle jeho představ, po výhře nad Moravcem následovaly vyrovnané zápasy s Kojeckým a Brichtou, dvě prohry však přisoudily Tomovi 12. Místo.

Z ohlasů hráčů lze vypozorovat rozdílnou spokojenost se svými výsledky, shoda pak panuje v dobré organizaci turnaje, zvláště pak výborné služby wellness po turnaji. Následující akcí, kde lze vidět v akci hráče a hráčky našeho klubu je domácí turnaje mužů / žen kategorie A, které se uskuteční příští víkend 14. a 15. září na domácích kurtech na Vodařské, jste zváni!

 

 

Please reload