top of page

Robert Alexa 22. na ME Masters 50+ 2019

Hráč našeho klubu Robert Alexa se zúčastnil Mistrovství Evropy kategorie masters žen a mužů, které se letos konalo ve Vídni, konkrétně v klubech Danube Erdberg a Tennispoint Vienna. Robert náleží do kategorie M50+, kde byl nasazen jako 17/32, celkem se v této kategorii představilo 80 hráčů. Celkově se eventu zúčastnilo téměř 500 hráčů napříč šestnácti věkovými kategoriemi, český squash byl zastoupen jednou ženou a devatenácti muži.


První hrací den - středa byl pro našeho hráče úspěšný, díky volnému losu v prvním kole pavouka nastoupil až odpoledne k prvnímu ostrému zápasu s německým soupeřem, se kterým si poradil ve třech setech.


Ve čtvrtek v dopoledním třetím kole narazil na Francouze Pineaua (nasazen jako 5/8), který bohužel Robertovi na šampionátu vystavil stopku po prohře 0:3 (7-11 3-11 1-11). Druhý zápas s dalším německým soupeřem se Robertův sok nedostavil a tak se Robert posunul do pavouka o konečné 17-24. Místo.


Páteční dvojzápas s dvojicí finských squashistů měl podobný průběh, dopoledne Robert nestačil na Ylirantu (4-11 9-11 4-11), večerní zápas se opět soupeř nedostavil a Robert tak získal další výhru walkover.

Sobotní poslední zápas o konečné umístění, tedy 21. místo svedl s tureckým soupeřem a jednalo se o nejdelší Robertův zápas na mistrovství. Bitva trvala přes půl hodiny, nakonec bohužel Robert odešel poražen 2:3 ( 5-11 4-11 11-5 11-6 5-11).


Robertovi gratulujeme k pěknému umístění a doufáme, že se mu bude dařit v nadcházející sezoně nejen mezi masters ale i na ligových zápasech druhé ligy mužů.

Výsledky všech kategorií lze nalézt na ESF , mistrovství bylo streamováno přes Youtube kanál Squash Austria .


bottom of page