top of page

Dubnová mužská céčka v podaní našich hráčů

Muži C Brno:

Na našich domácích kurtech se konal mužský turnaj kategorie C, kde se představilo celkem 13 našich hráčů a hráček. Tři hráči se dostali až do čtvrtfinále, bohužel zde všichni vypadli a zahráli si tak spolu v platu o 5. – 8. místo. Nejlépe nakonec skončil Michal Štěpán, který v platu porazil Mariku Doubravovou 2/1 na setu a poté nestačil na Martina Štěpána ml., což nakonec našemu hráči vyneslo 6. místo. Dalšími dvěma hráči byli Tomáš Havlík a právě Marika, kteří si to rozdali ve vzájemném souboji o 7. místo. Z vítězství se nakonec radoval Tomáš v poměru 13/11 a 11/9. Pro Tomáše to tak znamenalo 7. místo, Marika obsadila místo 8.


V následném platu o 9. – 16. místo se představilo dalších pět našich hráčů. Nejvíce se zde dařilo Kristýně Vykouřilové, která celý plate ovládla beze ztráty setu a obsadila tak nakonec 9. místo. Další v pořadí z našich hráčů byl Tomáš Tauš. Tomu se podařilo vyhrát první kolo platu, poté však narazil na Kristýnu a musel se smířit s prohrou. Stejně tomu tak bylo i o zápas později, když nestačil na Pavla Tupce 0/2 a skončil tak na 11. místě. Ostatní tři hráči neprošli přes první kolo platu a zahráli si v soubojích o 13. – 16. místo, kde se nejvíce dařilo Borisovi Henešovi. Ten si zde připsal dvě výhry a to mu vyneslo 13. místo. V rozhodujícím boji porazil dalšího z našich hráčů, kterým byl Vladimír Kolegar. Ten si v předposledním zápase připsal výhru 2/0 nad Romanem Šišákem. Vladimír pak nestačil na Borise a skončil tedy na 14. místě. Posledním z našich hráčů mezi šestnácti nejlepšími byl Michal Šoman st., který nejprve podlehl Borisovi 0/2, avšak v posledním zápase dokázal zvítězit nad Romanem Šišákem 2/1 na sety a vybojovat 15. místo.


Zbylých pět hráčů neprošlo přes první kolo a zahráli si tak v platu o 17. – 32. místo. Jirkovi Pinkovi se podařilo všechny zápasy v platu vyhrát a to při třech výhrách 3/0 a jedné výhře 3/1, což tedy v konečném součtu znamenalo 17. místo. Dalším z našich hráčů byl David Neugebauer. Ten si dokázal v prvních dvou kolech platu poradit se svými soupeři, poté už však nestačil na Jirku Pinku a Jardu Hemelku a nakonec tak skončil na 20. místě. Na své soupeře v prvním kole platu pak nestačili Martin Kopal, Michal Šoman mladší a Robert Šťastný. Poté si nejlepší výsledek připsal Robert, který zvítězil 2/0 a následně 2/1. Poslední zápas už však prohrál 1/2 a nakonec z toho bylo 26. místo. Jen o jedno místo níže skončil Martin Kopal tedy na 27. místě. Michal Šoman mladší nejprve nestačil právě na Martina, poté měl volné kolo a v posledním zápase nakonec podlehl po setech 8/11 a 10/12 skončil na 30. místě.Muži C Praha:

V Praze se konal druhý z C turnajů, kde se představila Ria Alexová a Robert Alexa. Ria si v prvním kole zahrála pětisetovou bitvu proti Tomášovi Strmiskovi, kdy dotahovala z nepříznivého stavu 0/2 na sety. Bohužel nakonec v pátém setu na svého soupeře nestačila a podlehla mu tedy 2/3 na sety. Strmiska se následně dostal až do finále. Ria tak spadla do boje o 17. – 32. místo. V tom se jí nejprve podařilo první zápas vyhrát 2/0 na sety, následně však nestačila na Honzu Ryšavého 0/2. Ria si v dalších dvou zápasech zahrála velmi vyrovnané souboje, kde rozhodovali až koncovky setů. Ten první skončil v neprospěch naší hráčky 0/2, v tom posledním Ria dokázala zvítězit 2/0 a celkově tak obsadit 23. místo. Robert narazil v prvním kole na Frantu Procházku. Stejně jako Ria podlehl až v pátém setu a stejně jako u Riany je to velká škoda, protože Franta nakonec celý turnaj vyhrál. Robert následně nepoznal přemožitele a dokázal tak zvítězit v celém platu o 17.místo!

bottom of page