top of page

Máme 2 medaile z juniorského béčka

V Brně v Ivanovicích se konal juniorský turnaj kategorie B, kde se představilo hned několik našich hráčů a hráček.


V nejmladší chlapecké kategorii B11 se jich představilo nejvíce. Na kurtech bojovali Jirka Hartmann, Tonda Kachlíř, Max Pelikán, Seba Šíma, Dominik Hrušecký a Lukáš Pári. Nejlépe si vedl Jirka, který se z pozice nasazené jedničky turnaje probojoval turnajem beze ztráty setu a dokráčel si pro další vítězství v této sezóně. Dalším naším nejlépe umístěným hráčem byl Dominik, který se po výhře 3/2 v prvním kole a následném vítězství ve čtvrtfinále 3/1 probojoval až do semifinále. V tom už nestačil právě na Jirku. V posledním zápase o třetí zápas poté nestačil na Matěje Kročila, a tak obsadil 4. místo. Přes první kolo dokázali projít ještě Seba s Maxem, následně však své zápasy prohráli a spadli tak do boje o 5. – 8. místo, kde oba shodně nestačili na své soupeře. Seba prohrál 1/3 a Max 2/3. Poslední zápas tak sehráli proti sobě a byla z toho pětisetová bitva, kde se z vítězství nakonec radoval Max. Max tedy obsadil 7. místo, Seba na místě 8. Přes první kolo bohužel neprošli Tonda s Lukášem, když Tonda prohrál 2/3 právě s Dominikem. V následném boji o 9. – 16. místo dokázal všechny své zápasy vyhrát a skončil tak na 9. místě. To Lukáš nejprve v platu nestačil na svého soupeře, poté měl volné kolo a v posledním zápase si připsal vítězství a celkové 13. místo.


V kategorii B13 se představili Kristián Bořil, Jirka Hartmann, Seba Šíma, Dominik Hrušecký a Tonda Kachlíř. Hned tři naši hráči se probojovali do čtvrtfinále, kde však všichni tři své zápasy prohráli a zahráli si tak v boji o 5. – 8. místo. Nejlépe si zde vedl Jirka, který zvítězil v obou svých zápasech a skončil tak na 5. místě. V posledním zápase zvítězil nad Dominikem, který si tak připsal 6. místo. Posledním hráčem v tomto platu byl Kristián, jenž nestačil na Dominika 0/3 a následně na Andreje Hausknotze taktéž 0/3, což znamenalo celkové 8. místo. V prvním kole pak na své soupeře nestačili Seba a Tonda a zahráli si tak ve skupině o 9. – 12. místo. Tonda dokázal zvítězit ve dvou ze tří zápasů, Seba jen v jednom. Celkově to tak znamenalo 10. místo pro Tondu a 11. pro Sebu.


U holek jsme měli jedinou zástupkyni a tou byla Ella Pelikánová, která si zahrála G15 a G17. Nejprve tedy o G15, kde byly pouze čtyři hráčky, a tak si zahrála každá s každou. Ella dokázala zvítězit pouze v jednom zápase, což jí nakonec vyneslo konečné 3. místo. Ve starší kategorii G17 pak holky byly rozděleny do tří skupiny po třech. Ella měla velmi těžkou skupinu, když jí soupeřkami byly Kája Šrámková a Sofie Hausknotzová. Ani v jednom zápase Ella nedokázala uspět, a spadla tak do skupiny o 7. – 9. místo. Zde si připsala na své konto jednu výhru a jednu prohru, což jí vyneslo celkové 8. místo.


Posledními zástupci byli bratři Juráškovi, kteří si zahráli jak B15, tak i kategorii B17. V kategorii B15 se více dařilo Michalovi, který dokázal projít přes předkolo, ale následně nestačil na nasazenou dvojku turnaje a spadl tak do boje o 5. – 8. místo, kde si v pětisetové bitvě dokázal poradit s Miloslavem Vaněrkou, když pátý set vyhrál 13/11. V posledním utkání a další pětisetové bitvě nakonec podlehl Tomášovi Holinkovi a obsadil tak pěkné 6. místo. To Radim měl po prohře v předkole následně volné kolo. Poté se utkal s Adamem Burgetem, se kterým svedl taktéž pětisetovou bitvu. Náš hráč v ní dokázal zvítězit a postoupit do boje o 9. místo, kde na svého soupeře nestačil a skončil tak na 10. místě. O kategorii výše tedy v B17 si role prohodili, když přes první kolo dokázal projít Radim a Michal bohužel utrpěl porážku 2/3 na sety. Radim si pak následně připsal prohru a pád do platu o 5. – 8. místo. Zde měl velmi těžké soupeře a ani s jedním si nedokázal poradit a nakonec tak skončil na 8. místě. Michal po prohře v předkole spadl do boje o 9. – 16. místo, kde si připsal výhru 3/0, poté však prohru 0/3. Poslední zápas měl volné kolo a celkově tak obsadil 11. místo.

bottom of page