top of page

Úspěšný 1.den MČR mužů - máme 4 čtvrtfinalisty

Turnajová jednička a jeden z hlavních adeptů na titul Martin Švec zahájil MČR 2019 proti taktéž našemu Vojtovi Rybovi. Hrálo se na skleněném kurtu v Galerii Harfa a od počátku zápasu bylo víceméně jasné, kdo se bude na jeho konci radovat. Hrálo se v přátelské atmosféře a až na velmi vyrovnaný druhý set, ve kterém měl Vojta dokonce 2 gamebally, jej Martin k ničemu nepustil a po výhře 3/0 se mohl radovat z postupu mezi 16 nejlepších. To Vojta se s hlavní soutěží loučí a čekají jej souboje o 17.-32.místo. Hned ten 1.zápas v tomto platu mu však byl skrečován Ondrou Ertlem a zítra se tak v bojích o 17.-24.místo postaví proti svému neoblíbenému soupeři Viktoru Byrtusovi. To na Martina čekal v odpoledních bojích na Harfě tak trochu překvapivě Matouš Sochůrek, který si dokázal v 1.kole poradit s českou desítkou Ondřejem Ertlem. A to že to nebyla náhoda Matouš potvrzoval i proti Martinovi. Matouš hrál skvěle, bojoval na krev a ukončoval výměny neskutečnými shoty. To vše vedlo k tomu, že Martin dělal i několik zbytečných chyb, které vyústily v zisk prvního setu pro Matouše. V tom druhém se Martin naštěstí vzpamatoval a až na závěrečný výpadek měl set pod kontrolou. V setu třetím se už Martinovi podařilo Matouše uvařit a koncovka třetího i čtvrtého setu tak byla jasnou záležitostí. Martin může být rád, že tak velké množství chyb se mu podařilo nastřádat v relativně „lehčím“ zápase a doufejme, že v zítřejším čtvrtfinále proti legendě českého squashe a černému koni turnaje Honzovi Koukalovi se mu bude dařit mnohem více!


Druhý nasazený muž turnaje a obhájce titulu Daniel Mekbib vstoupil do MČR zápasem proti Petru Veselému ml. v SB Centru. Od začátku zápasu nebylo pochyb o tom, kdo je na kurtu vládcem a po snadné výhře se mohl radovat z postupu do osmifinále, kde na něj čekal náš další hráč Marek Panáček. Ten si odbyl premiéru na MČR mužů hned pěkně zostra na skleněném kurtu v Harfě proti stejně starému junioru Karimu Farragovi. I pro Karima to byla premiéra na MČR mužů, a tak byla na obou aktérech v průběhu celého zápasu vidět mírná nervozita. Mara se ovšem se situací vyrovnal mnohem lépe a v podstatě měl celé utkání pod kontrolou. Výjimkou byl vyrovnaný druhý set, ale ten si Marek pohlídal. Výsledek by tedy jasný – 3/0 pro Marka. Osmifinálový zápas Dana s Markem se odehrál na skleněném kurtu a lépe do něj vkročil Marek. Ten hned od začátku zrychloval tempo a dobrou délkou nutil Dana k hloupým chybám. Mara tak dokonale zaskočil velkého favorita a po právu získal překvapivě 1.set. Do druhého setu však vstoupil jiný Dan, který rapidně zrychlil tempo a hlavně lepil míček k bočním stěnám. Dan si v každém ze tří zbývajících setů vytvořil vždy na začátku pohodlný náskok, který následně bez újmy vždy dotáhl do konce. Dan se tedy po výhře 3/1 na sety mohl těšit z postupu do čtvrtfinále, kde na něj zítra čeká Lukáš Jelínek ze Strahova. To Marek se představí v soubojích o 9.-16.místo.


Michal Jadrníček vstoupil do turnaje zápasem proti Pavlovi Jakubů. Pavel si bohužel špatně přečetl čas utkání a dorazil tak o skoro 40 minut později. Michal se naštěstí nenechal rozhodit, ba naopak nerozcvičeného soupeře doslova smetl z kurtu a mohl se tak těšit na večerní zápas s Jardou Čechem, který sliboval napínavou show a vyrovnaný zápas. To se potvrdilo pouze v 1.setu! Lépe začal Jarda, který se ujal vedení 5/0, ale Jadran se dal dohromady a doslova převzal kontrolu nad zápasem. První set byl však ještě bitvou a Jadran se mohl radovat až po výhře 11/9. Druhý set nedal Jardovi doslova šanci, za což hovoří i stav 11/2 pro Michala. Třetí set byl opět mírně vyrovnanější, ale prim v něm hrál Jadran, který se po vítězství 11/8 mohl radovat z překvapivého postupu do čtvrtfinále, kde se na něj zítra bude těšit Ondra Uherka.


I naši poslední 2 zástupci se utkali ve vzájemném utkání a to hned v 1.kole. Hrálo se na skleněném kurtu a proti sobě stáli Ondra Uherka a Kuba Zapala. Ten zkušenější, Ondra, si utkání pohlídal a po profesorském výkonu a hladké výhře 3/0 na sety se radoval z postupu mezi 16 nejlepších. Zde na něj čekal Petr Marek. Ondra stejně jako v zápase 1.kola nenechal nikoho na pochybách o tom, kdo zvítězí a Petra doslova vyprovodil z kurtu po setech 11/2, 11/4, 11/2. Zítra se ve čtvrtfinále utká s Michalem Jadrníčkem. To na Kubu čekaly stejně jako na Vojtu boje o 17.-32.místo a i Kubovi jeho první soupeř v tomto platu zápas skrečoval a Jakub tedy postoupil do zápasů o 17.-24.místo. Zde se utkal s Petrem Veselým st. Zkušenosti Petra bohužel přebily dravost Jakuba a tak se po prohře 6/11,7/11 a 4/11 musel smířit nejen s prohrou, ale i boji o 21.-24.místo.


Zítra startuje i MČR žen, ve kterém nás budou reprezentovat Kristýna Vykouřilová, Marika Doubravová, Terka Zdubová, Míša Čepová a Veronika Šromová. Vedle ženského turnaje startuje i MČR masters. V něm nás budou reprezentovat Tomášové Havlík a Tauš, dále pak Robert Alexa, Martin Štěpán a Pavel Krajsa.

Všem držíme palce

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:


Live streaming ze skleněného kurtu v galerii Harfa naleznete zde:


Za foto děkujeme squashpage.net


bottom of page