top of page

Muži A v Ostravě - bereme 2. a 4. místo

V Ostravě se konal poslední mužský turnaj kategorie A před blížícím se Mistrovstvím České republiky 2019. Na turnaji se představili Ondra Uherka, Michal Jadrníček, Marek Panáček a Vojta Ryba. Všichni naši hráči se dokázali probojovat mezi osm nejlepších, kde pak následně vznikly čtvrtfinálové dvojice Ondra proti Vojtovi a Michal proti Markovi. Z těchto vzájemných soubojů do semifinále postoupili Ondra a Marek. Tito dva hráči se proti sobě utkali v semifinále. Zde první dva sety na svoji stranu získal Ondra, následné dva sety však patřily Markovi a musel tak rozhodnout až pátý set. V tom se dokázal Ondra zklidnit a po bezchybném setu nakonec Marka udolal 11/4 a postoupil do finále. Tam byl jeho soupeřem 40.hráč světa Lucas Serme z Francie. Ondrovi nezbylo pro finále moc sil, a tak z toho bylo stříbro pro Ondru.


V zápase o 3. místo se pak představil Marek, který byl stejně jako Ondra po semifinálové 74 minut dlouhé bitvě absolutně “bez šťávy“ a po rychlé prohře 0/3 s Kubou Solnickým obsadil 4. místo. Pro Marka se jedná v 16 letech o skvělý výsledek a rázně tak naznačil české špičce, že se s ním musí začít počítat.


V bojích o 5. – 8. místo se měli utkat Vojta s Michalem, avšak Michal své nedělní zápasy skrečoval a Vojta tak postoupil bez boje. V posledním utkání na něj čekal Ondra Vorlíček, kde Vojta začal dobře a vyhrál první set, bohužel však soupeř zápas otočil a nakonec z toho byla prohra 1/3 a celkové 6. místo. Michal skončil na místě 8.

bottom of page