top of page

Po druhém hracím dni máme ve finále o domácí juniorské tituly hned 6 zástupců!

Máme za sebou druhý hrací den MČR juniorů, který nám přinesl spoustu radosti v podobě hned šesti finálových účastí. Další dva zástupci našeho Squash Viktoria Brno budou během neděle bojovat o bronzovou medaili.


Jako první se ráno na kurtu představila Ella Pelikánová ve čtvrtfinále G13 proti Barče Komárkové. Ella byl až příliš nervózní a to se také projevilo na její hře, když dělala až moc chyb a nervózní první set prohrála. Ve druhém se však dokázala zklidnit, její míče začaly létat do zadní části kurtu a postupně tak začala přebírat otěže zápasu do svých rukou. Ella nakonec zvítězila 3/1 a postoupila do semifinále kategorie G13. V dalším zápase na ni o 3 hodiny později čekala opět Barča, ovšem tentokráte v semifinále kategorie G11. Bohužel, Ella si nedokázala přenést pohodu z konce prvního utkání a na kurtě to bylo znát. Ella se téměř nehýbala, byla nervózní a plakala. To vedlo k tomu, že v prvním a druhém setu udělala strašně moc chyb a dostala tak vůbec poprvé v kariéře od Barči 2 sety. O druhé pauze zafungovala léčba šokem, Ella se trochu uklidnila, trefila pár dobrých úderů a najednou začala získávat i body. Na druhou stranu Barča byla čím dál více mimo koncentraci a začala kazit. Ella si už zbytek zápasu pohlídala a vyhrála v pátém setu. Po parádním obratu ji tak zítra čeká finále MČR v kategorii G11 proti Nikolce Štěpánové. V odpoledním semifinále G13 se Ella utkala s Anetkou Sezemskou. Na kurtu byla uvolněná, usměvavá a znát to bylo i na výkonu, který byl výborný. Neoblíbené soupeřce nakonec uzmula i set. Výsledek zápasu byl sice 1/3 v neprospěch naší hráčky, ale Ella podala dobrý výkon a zítra se tak utká o bronzovou medaili v G13. Soupeřkou ji bude opět Nikča Štěpánová.


V B11 dnes na kluky čekal pouze jeden zápas. Jirka si v zápase s Andrejem Butsou po kontrolovaném výkonu připsal výhru 3/0 a zítra ho čeká zápas o 5.místo s Andrejem Hausknotzem. Max Pelikán v zápase s Lukášem Hogenem opět předvedl pěkný výkon a radoval se z výhry 3/0. Komplikace dopustil jen ve druhém setu, který vyhrál až v tiebreaku. Tonda Kachlíř v zápase s Jonášem Pavelkou ztratil první set, ale poté se zkoncentroval a dokázal zvítězit 3/1. Zítra se Tonda utká s Maxem ve vzájemném utkání o 13.místo!


V kategorii G15 se v semifinále představily dvě naše zástupkyně a obě byly úspěšné! Ria Alexová si ve svém semifinále se Sofií Hausknotzovou dokázala poradit bez větších komplikací poměrem 3/0. To Verča Vejrostová se v utkání s Kájou Šrámkovou napracovala podstatně více. Hrál se vyrovnaný squash, plný pěkných výměn, ale i nečekaných úderů. Verča do zápasu vstoupila poměrně koncentrovaně a první set patřil jí. Ve druhém ji odešla délka úderů a Kája se dokázala chopit své šance a set vyhrát. Třetí a čtvrtý set byl naprosto vyrovnaný, když pokaždé rozhodovaly koncovky setů, ve kterých byla naštěstí šťastnější naše Verča, která zvítězila 3/1. Holky se zítra představí v ryze brněnském finále kategorie G15!


V kategorii G17 se holky utkaly ve vzájemném utkání již dnes a to ve čtvrtfinále. Zápas se odehrál v přátelské atmosféře a Ria jej poměrně hladce získala poměrem 3/0 a mohla se tak radovat z postupu do semifinále. V něm se utkala s turnajovou dvojkou Eliškou Jičínskou. Ria odehrála velice solidní zápas a to zejména v prvních dvou setech, ve kterých Elišce zatápěla, ale bohužel to nestačilo. V tom třetím jí Eliška už nedala šanci a v zápase tak vyhrála ve třech setech. Na Riu čeká v nedělním boji o bronzovou pozici Terka Široká. Verča Vejrostová se v bojích o 5.-8.místo utkala s Vendulou Boháčovou. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale první dvě sady získala nakonec Verča poměrem 11/9. Tu třetí vyhrála se stejným skóre Vendula. Verča se naštěstí zkoncentrovala a čtvrtý set zcela ovládla. Zítra se v zápase o 6.místo utká s Klárou Hamáčkovou.


Mara Panáček se v semifinále B19 utkal s Petrem Nohelem. Čekal se vyrovnaný zápas a tak bylo překvapení, že první set byl zcela v režii Marka. I ve druhém měl Marek vše pod kontrolou i přesto, že už se hrály dlouhé výměny. Problémy přišly až za stavu 5/5 ve třetím setu, kdy Marek udělal několik hloupých chyb a zahrál na sebe 3 stroky v řadě. Začátek čtvrtého setu byl opět trochu nervózní, ale Marek se dokázal propracovat k vedení 10/6. Nicméně se mu nakonec podařilo proměnit až 4 matchball a zítra se tak může těšit na finále B19 proti Ondrovi Vorlíčkovi. V kategorii B17 se ve čtvrtfinále utkal s Honzou Netoličkou. V zápase nebylo prakticky co řešit a Marek jej pohodově získal na svou stranu. V semifinále na něj čekal Luboš Walter. I s tímto soupeřem Marek neměl moc práce a po zodpovědném a solidním výkonu si připsal výhru 3/0. Zítra se tak Marek představí i ve finále kategorie B17, kde bude jeho soupeřem Jáchym Mráček.


V sobotu odstartoval i turnaj kategorie G19, který se hraje formou tří skupin po třech. V té první se na kurteh ukázala největší favoritka turnaje Míša Čepová a svým soupeřkám nedala vůbec žádnou šanci. Po dvou výhrách 3/0 nad Barčou Brodovou a Markétou Zemanovou se zítra představí ve skupině o konečné 1.-3.místo. Její soupeřkou zde bude i Terka Zdubová. Ta si taktéž dokázala poměrně hladce poradit s oběma soupeřkami ve skupině, když nejdříve porazila Vandu Lukavcovou a následně Nelu Rekovou. Naše dvě hráčky doplní ve finálové skupině ještě Eliška Jičínská. Je tedy jasné, že z G19 si náš klub odveze dvě medaile.


Zítra nám můžete držet palce buď přímo v SB centru v Praze na Chodově anebo na Live streamu z kurtu číslo jedna, na nějž naleznete odkaz na facebookových stránkách Czech Squash.


Pochvala opět patří i týmu trenérů ve složení Roman Švec, Jan Břeň a Jan Ryba ;)


Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:bottom of page