top of page

Vezeme 2 vítězství, stříbro, bronz z Czech Junior Open

Právě skončil další z řady mezinárodních juniorských turnajů. Tentokrát se jednalo o Czech junior open, který se konal v Praze. Na turnaji se představili z našich hráčů a hráček Ella Pelikánová, Veronika Vejrostová, Riana Alexová Mara Panáček a Míša Čepová. Nejlépe se mezi chlapci umístil Mara Panáček, který se postupně probojovával pavoukem, kde až do čtvrtfinále neztratil set po dvou výhrách 3/0. Ve čtvrtfinálovém zápase narazil na Miguela Mathise ze Švýcarska, kde Mara nepřevedl úplně stoprocentní výkon po 14denní pauze, avšak zápas dokázal urvat na svoji stranu a zvítězit 3/1. Stejným poměrem si dokázal poradit s těžkým irským soupeřem v semifinále a podařilo se mu tak postoupit do finále, kde na něj čekal Benedek Takacs z Maďarska. Toho Mara bez větších problémů vyprovodil z kurtu a po setech 11/4, 11/5 a 11/3 dokázal zvítězit v kategorii B17.Nejvyšší příčku dokázala ještě obsadit Ella Pelikánová a to v kategorii G11, kde ve skupině pěti holek dokázala zvítězit ve všech čtyřech zápasech a to dokonce beze ztráty setu a mohla se tak radovat z celkového prvenství. Ella si zahrála ještě kategorii G13, kde v předkole nestačila na polskou hráčku, které podlehla 0/3 a spadla tak do pavouku o 17. – 24. místo. Zde si Ella nejprve připsala dvě bezproblémové výhry 3/0 a v následném posledním zápase dokázala zvítězit 3/1 nad Bárou Komárkovou a obsadit tak konečné 17. místo.


Další naší nejlépe umístěnou hráčkou byla Míša Čepová, která nastoupil v G19. Míša se z pozice nasazené jedničky turnaje dokázala bez problémů probojovat až do semifinále. V semifinále na ni čekala Klara Moller. Zápas nezačal pro naši hráčku příliš dobře, když ztratila první dva sety a prohrávala tak 0/2. Pak se jí však nepříznivý stav podařilo zvrátit a zápas po velké otočce dotáhnout do vítězného konce. Míša tak postoupila do finále, kde se utkala s Ambre Allinckx ze Švýcarska. Na tu už však bohužel nestačila a po prohře 1/3 obsadila pěkné druhé místo.


Na stupně vítězů se probojovala i Ria Alexová v G15. Ta si prvních dvou zápasech na své konto připsala dvě výhry, když v obou zápasech nejprve ztratila první dva sety a musela tak dotahovat, což se ji podařilo a tak se po výhrách 3/2 a 3/2probojovala až do semifinále. Její soupeřkou pro postup do finále byla Amelie Haworth z Anglie. Na tu bohužel už nestačila a prohrála 1/3. V boji o bronzovou medaili si zahrála s iránskou hráčkou, se kterou si dokázala poradit 3/1 a obsadit tak 3. místo.


Poslední naší hráčkou byla Verča Vejrostová, která se představila taktéž v G15. Verče bohužel los nadělil hned prvním kole právě iránskou hráčku, na kterou naše hráčka bohužel nestačila a spadla do platu o 17. – 24. místo. Zde si dokázala ve všech zbývajících zápasech se soupeřkami bez problémů poradit a obsadit tak 17. místo.


Děkujeme i početnému trenérskému týmu a dalším, kteří se podíleli na organizaci samotného turnaje za perfektní reprezentaci našeho klubu!
bottom of page