top of page

Mužské céčkové turnaje v Ostravě a Praze

V Ostravě se představilo hned 6 našich hráčů. Jediným hráčem, který se dokázal probojovat přes předkolo byl David Neugebauer. V osmifinále, pak už David na svého soupeře nestačil a podlehl mu 0/3 a spadl do platu o 9. – 16. místo. David v platu nejprve nestačil na Petra Šimečka, poté si však na své konto připsal dvě výhry a obsadil tak 13. místo. Ostatní naši hráči neprošli přes předkolo a zahráli si tak plate o 17. – 32. místo. Nejlépe si zde vedl Filip Rozprým, který dokázal vyhrát první dva zápasy, poté si však připsal na své konto dvě prohry 1/2 na sety a celkově to tak stačilo na 20. místo. Další dva naši hráči měli v platu první volné kolo a těmi byli Boris Heneš a Michal Šoman mladší. V následném utkání pak oba dva své zápasy prohráli a zahráli si tak o 21. – 24. místo, kde oběma soupeři zápas skrečovali, a tak se utkali proti sobě. Z vítězství se radoval nakonec Boris a to 2/0 na sety. Boris tak skončil na 21. místě a Michal na místě 22. Poslední dva naši hráči - Tomáš Tauš a Michal Šoman starší si po prohře v první kole platu zahráli o 25. – 32. místo. Oba měli následně volné kolo, kde poté narazili na sebe. Vítězem utkání se stal Tomáš. Tomu pak poslední utkání soupeř skrečoval a Tomáš tak skončil na 25. místě. Naopak Michal musel o první výhru na turnaji usilovně bojovat, což se mu nakonec podařilo a po výhře 11/8 a 15/13 si připsal konečné 27. místo.


Na pražském turnaji se představil pouze Robert Alexa. Ten dokázal v předkole zvítězit 3/0 a postoupit tak mezi 32 nejlepších. V následném boji už mu však vystavil stopku Tomáš Herold, kterému Robert podlehl 1/3 na sety a spadl tak do platu o 17. – 32. místo. Robert si v prvním platovém utkání připsal pohodovou výhru 2/0 , v dalším utkání byl jeho soupeř Rudolf Korbelář. Zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel se však z vítězství nakonec radoval soupeř, když Roberta porazil 8/11, 11/9 a 11/9. Následné dva zápasy Robertovi soupeři skrečovali a tak nakonec skončil na 21. místě z celkového počtu 48 hráčů.

bottom of page