top of page

Lednové mužské áčko v Hradci Králové - 2. a 3. místo

V Hradci Králové se konal první mužský turnaj kategorie A v roce 2019. Na turnaji se představili Martin Švec, Ondra Uherka, Michal Jadrníček, Maťo Hrnčiřík, Kuba Zapala a Vojta Ryba. Nejlépe nakonec skončil Ondra, který se z pozice nasazené dvojky turnaje probojoval až do finále, kam se však dostal až po velkých bojích, když například ve čtvrtfinále musel otáčet nepříznivý stav 0/2 na sety proti Michalovi Jadrníčkovi. Ve finále se Ondra utkal s Davidem Zemanem. Ondrovi se podařil vstup do zápasu a vedl 2/0 na sety, bohužel co se mu povedlo ve čtvrtfinále, mu bylo vráceno a nakonec se tak musel smířit s prohrou 2/3 na sety a druhým místem.


Jen o jedno místo níže skončil Martin, který se bez problémů probojoval až do semifinále, kde však nestačil na Davida Zemana, kterému nakonec podlehl 2/3 na sety. V boji o třetí místo sehrál další pětisetovou bitvu, tentokrát proti Jardovi Čechovi. Z vítězství se nakonec radoval náš hráč a to 11/5 v pátém setu.


Mezi osm nejlepších se pak dokázali probojovat ještě Vojta a Michal. Lépe nakonec skončil Michal, který v platu o 5. – 8. místo nejprve dokázal porazit Martina Volfa 3/1 na sety, následně pak ale nestačil na Ondru Ertla, kterému podlehl 2/3 na sety a nakonec to pro Michala znamenalo 6. místo.


Opačný výsledky měl Vojta, jenž nejprve nestačil právě na Ertla 0/3 a v posledním zápase si dokázal poradit s Martinem Volfem 3/0 a skončil tak na 7. místě.


Hned v prvním kole vypadl další z našich hráčů a tím byl Maťo, který nestačil na Jardu Čecha, a tak se zařadil do bojů o 9. – 16. místo. Zde neztratil ani jeden set a po třech výhrách si tak připsal na své konto 9. místo.


Poslední náš hráč, Kuba Zapala, bohužel nestačil na soupeře už v předkole, když prohrál 0/3 s Filipem Kočárkem. Kuba si tak zahrál plate o 17. – 32. místo, kde nejprve měl volné kolo a poté nestačil na Kubu Vavříka 0/3 na sety. Následující utkání už náš hráč skrečoval a obsadil tak nakonec celkové 23. místo.

bottom of page