top of page

Vezeme dvě 1.místa z juniorského áčka v Ostravě

Poslední juniorský turnaj v roce 2018 se konal tentokrát v Ostravě. V nejmladší chlapecké kategorii se představili Max Pelikán a Tonda Kachlíř. Oba dva naši hráči dokázali zvítězit v prvním kole a dostat se mezi osm nejlepších. Zde oba na své soupeře nestačili a spadli do platu o 5. – 8. místo, kde se lépe umístil Tonda, který nejprve dokázal zvítězit 3/0, poté už však na svého soupeře nestačil. Naopak Max první zápas v platu prohrál a v tom druhém svedl pětisetovou bitvu se svým soupeřem. Nakonec se však musel smířit s prohrou 2/3 a 9/11 v pátém setu. Tonda tedy obsadil 6.místo a Max skončil na 8. místě.


Mezi nejmladšími dívkami se představila Ella Pelikánová. Ta se z pozice nasazené jedničky probojovala bez problémů do finále, kde na ni čekala polská hráčka Zuzana Góra. S tou si naše hráčka dokázala taktéž poradit a po velmi pěkné čtyřsetové bitvě tak celkově zvítězit v kategorii G11. Ella si zahrála ještě kategorii G13, kde v prvním kole nestačila na Anetu Sezemskou, které podlehla 0/3 na sety. V následném platu o 5. – 8. místo už Ella nezaváhala a dokráčela si pro 5. místo.


O kategorii výše tedy G15 se představila Ria Alexová. Ta během turnaje neztratila jediný set a dokázala tak celý turnaj prakticky bez jakýchkoliv problémů vyhrát. Ria si zahrála i druhý den a to kategorii G17. V prvním kole bez zaváhání zvládla svůj zápas a dostala se do semifinále, kde nestačila na turnajovou jedničku Terku Širokou, které podlehla 0/3. V následném zápase o třetí místo svedla boj s Eliškou Jičínskou. Zápas byl velmi vyrovnaný a musel rozhodnout až pátý set. V tom si překvapivě vítězství na svoji stranu dokázala vybojovat naše hráčka a zvítězit tak 3/2 na sety a 11/4 v pátém setu. A to Ria odvrátila ve 4.setu 4 matchbally! Ria tedy obsadila výborné a hlavně nečekané 3. místo v G17.


Poslední naší hráčkou v turnaji byla Terka Zdubová v G19. Terka hned v prvním kole nestačila na Elišku Jičínskou, které podlehla 1/3. Terka si tak zahrála v platu o 5. – 7. místo, kde nezaváhala a obsadila tak 5. místo.

bottom of page