top of page

Junioři A v Centru Viktoria

Na našich domácích kurtech se tento víkend konal juniorský turnaj kategorie A, kde se představilo celkem 146 hráčů a hráček. Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:


G11

V G11 se představila Ella Pelikánová, která byla nasazená jednička turnaje. Ella se probojovala do finále beze ztráty setu. Ve finále se představila proti Nikči Štěpánové. Zápas byl velmi vyrovnaný, kdy nejprve vedla Nikča 2/0 na sety, avšak Ella dokázala srovnat na 2/2 a musel rozhodnout až pátý set. V tom Ella vedla dokonce 10/7, ale bohužel zápas nedokázala dotáhnout do vítězného konce a prohrála 10/12. Skončila tak na druhém místě.B11

Největší zastoupení jsme měli v B11, kde se představili Jirka Hartmann, Max Pelikán, Tonda Kachlíř, Kristián Bořil, Lukáš Pári a Dominik Hrušecký. Výborného umístění dosáhl Jirka, který se probojoval až do finále. Tam už ale nestačil na silného soupeře a obsadil tak druhé místo. Pro Jirku je to po několika vítězstvích na juniorských béčkách vůbec 1.medailové umístění z áčka! Gratulujeme! Dále se pak mezi osm nejlepších dokázali probojovat Tonda a Dominik. Oba první zápas v platu o 5. – 8. místo prohráli a tak se střetli proti sobě. Z vítězství se nakonec radoval Tonda, který Dominika porazil 3/2 na sety. Tonda obsadil tedy 7. místo, 8. místo připadlo Dominikovi. V následném platu o 9. – 16. místo se představili Max, Kristián a Lukáš. Nejlépe dopadl Max. Ten měl nejprve volné kolo a následně nestačil 0/3 na Andreje Butsu. V posledním zápase se utkal s Lukášem. Lukáš si v platu připsal taktéž jednu výhru a jednu prohru. Ve vzájemném zápase pak nakonec zvítězil Max v poměru 3/0. Max skončil na 11. místo a Luky na místě 12. Posledním naším zástupcem byl Kristián, který nejprve v platu nestačil na Andreje Butsu 0/3. Následně však oba své zápasy zvládl vyhrát a skončil na 13. místě.


G13

Stejně jako v G11 se i v G13 představila Ella Pelikánová. Ella nejprve porazila Káju Sikorovou 3/0, následně už ale nestačila na Anetu Sezemskou 0/3. V posledním zápase o třetí místo se utkala s Barčou Komárkovou. Ella nedala soupeřce žádnou šanci a po výhře 3/0 se mohla radovat z bronzového poháru!


B13

Dva hráči si zahráli B13 a těmi byli Kristián Bořil a Jirka Hartmann. Oba hráči přešli přes předkolo, když Jirka vyhrál 3/0 a Kristián měl volné kolo. Následně však oba hráči na své soupeře nestačili a spadli do platu o 9. – 16. místo. Zde si nejprve oba připsali prohru a v dalším zápase se utkali proti sobě. Z vítězství se nakonec radoval Jirka v poměru 3/1. Poslední zápas Jirka zvládl vyhrát v pětisetové bitvě 3/2 a 14/12 v pátém setu. Kristiánovi soupeř zápas skrečoval. Jirka tedy skončil 13. a Kristián na místě 15.


G15


V G15 se představily Verča Vejrostová, Ria Alexová, Jasmína Absolonová a Bětka Obrdlíková. Nejvíce se dařilo Rianě, která se probojovala až do finále, kde si poradila s Kájou Šrámkovou 3/1 a v turnaji tak nakonec vcelku s přehledem zvítězila. Verča se probojovala do semifinále a její soupeřkou byla Kája. Verča měla smůlu v koncovkách setů, když po výhře v prvním setu 11/6, následně prohrála třikrát shodně 11/13. V následném boji o třetí příčku ji už nezbylo moc sil a prohrála 0/3. Skončila tak na místě 4. Jasmína s Bětkou prohrály v prvním kole a obě spadly do skupiny o 9. – 13. místo, kde si zahrály všechny soupeřky mezi sebou. Holky se snažily, co to jen šlo, avšak na své soupeřky nestačily. Následně ve vzájemném souboji si vítězství připsala Bětka 3/1, která tak obsadila 12. místo, Jasmína místo 13.


B15

Čtyři naši hráči si zahráli B15. Nejdále se probojoval Sean Vittek, který se dokázal dostat mezi osm nejlepších. Následně však spadl do platu o 5. – 8. místo, kde nejprve prohrál s Martinem Štěpánem a poté mu soupeř zápas skrečoval. Sean tak skončil na 7. místě. Další hráčem byl Michal Jurášek, který si zahrál plate o 9. – 16. místo. Michal nejprve nestačil na svého soupeře, poté mu byl zápas skrečován a v posledním zápase nestačil na Adama Horáka 1/3. Celkově obsadil 14. místo. Další dva hráči Radim Jurášek a Max Gál si zahráli plate o 17. – 32. místo, když v předkole nestačili na své soupeře. Lépe pak skončil Max, který si po volném kole připsal výhru, následně však dvě prohry a skončil 20. Radim po úvodním volném kole na své soupeře už nestačil. Nejprve podlehl 1/3 a v posledním zápase 2/3. Skončil tak na 24. místě.


G17

Zastoupení v podobě dvou hráček jsme měli v G17. Konkrétně šlo o Ellu Gálovou a Riu Alexovou. Lépe dopadla Ella. Ta si zahrála semifinále, kde nestačila na Elišku Jičínskou a v následném boji o třetí místo sehrála pětisetovou bitvu s Tamarou Holzbauerovou, ve které zvítězila nakonec Ella v pátém setu 11/5 a získala tedy třetí místo. Ria také nestačila pouze na Elišku Jičínskou, které podlehla ve čtvrtfinále. V následných zápasech si už připsala na své konto jen samé výhry a obsadila 5. místo.


B17


Marek Panáček si připsal v této kategorii prvenství a to větších problémů, když všechny své zápasy získal ve svůj prospěch v poměru 3/0. V B17 se představili ještě bratři Juřáškovi, kteří si oba zahráli plate o 9. – 16. místo. Po první prohře obou v platu si zahráli proti sobě a po pětisetové bitvě nakonec zvítězil Michal 11/7 v pátém setu. V posledním zápase Michal na svého soupeře nestačil, Radim měl volné kolo. Celkově tak Michal skončil 14. a Radim 15.


G19

V nejstarší dívčí kategorii se představily Terka Zdubová a Ella Gálová. Ve skupinové fázi Terka dokázala oba dva své zápasy vyhrát a postoupit tak až do finálové skupiny. Naopak Ella měla velmi těžkou skupinu a po prohře s Terkou Šlehoferovou a Eliškou Jičínskou skončila ve skupině až třetí. Následné dva zápasy Ella už ve skupině o 7. – 9. místo vyhrála a skončila tak na 7. místě. Terka ve finálové skupině nejprve nestačila na Terku Šlehoferovou 1/3, naopak ale dokázala porazit Terku Širokou 3/1. Jelikož vzájemný zápas mezi Šlehoferovou a Širokou skončil 3/0 pro Širokou, znamenalo to, že pro naši Terku nakonec ve vyrovnané skupině připadlo druhé místo.


B19

Nejstarší chlapeckou kategorii si zahrál Mara Panáček a Mara Paták. Stejně jako v B17 si Mara Panáček připsal na své konto vítězství, když ve finálovém zápase porazil Petra Nohela 3/1 na sety. Mara Paták v prvním kole nestačil právě na Petra Nohela 0/3, další zápasy pro nachlazení skrečoval a obsadil tak 15. místo.

bottom of page