top of page

Muži i v polovině soutěže ve vedení extraligy

Druhý hrací víkend extraligy můžu se tentokrát konal v Praze na Strahově. Tým Viktoria Brno Sportprofit byl ve složení Dan Mekbib, Martin Švec, Ondra Uherka a Michal Jadrníček. V sobotu se v prvním utkání střetl s týmem Strahova B, kde ani jeden z našich hráčů nezaváhal a družstvo si připsalo výhru 4/0. V druhém sobotním zápase na ně čekal náš druhý tým, kde jediným hráčem, který zaváhal byl Michal, když podlehl Honzovi Rybovi 0/3. Celkově tak náš A tým vyhrál 3/1 na zápasy. V neděli muži rozehráli zápas proti Buldokům a ani jeden hráč neztratil ani jeden set a dokráčeli si tak pro druhé vítězství 4/0 na zápasy. Jejich posledním soupeřem druhého hracího víkendu byl Strahov A, což bylo utkání o vedení v extralize. Své zápasy nakonec zvládli vyhrát Dan, Martin i Ondra a to shodně 3/1 na sety, a tak ani jeden z těchto hráčů za celý víkend neprohrál žádný zápas. Proti Strahovu A tedy duel skončil 3/1 na zápasy v náš prospěch.


Náš druhý tým Viktoria Brno Hanya se představil ve složení Maťo Hrnčiřík, Mara Panáček, Vojta Ryba a Honza Ryba. Jejich prvním soupeřem byli Buldoci. Za ty na pozici č. 4 nastoupil i Honza Koukal. Jedinou výhru si v tomto utkání připsal po velmi slušném výkonu Mara Panáček, když porazil Ondru Ertla 3/1. Celkově ale náš B tým prohrál 1/3. Stejným výsledkem dopadl i druhý sobotní zápas tohoto týmu, když nestačil na A tým. Nedělní první zápas sehráli naši borci s týmem Strahov A, kde však ani jeden náš hráč na soupeře nestačil a tým utrpěl porážku 0/4. Svou reputaci si napravili v posledním zápase, kde se střetli s týmem Ostravy, který byl tento víkend bez Kuby Solnického a Viktora Byrtuse. Naopak tým posílil Pavel Sládeček ml., kterého ale nakonec porazil Honza Ryba 3/2. Maťo Hrnčiřík si dokázal poradit s Ondrou Vorlíčkem 3/1 a Mara porazil Benjamina Bergela 3/0. V posledním zápase se utkal Vojta s Adrianem Marszalem z Polska, kde nakonec v pětisetové bitvě zvítězil soupeř. Béčko tedy vyhrálo 3/1 na zápasy.

Po druhém hracím víkendu a tudíž polovině extraligové sezóny drží Viktoria Brno Sportprofit první místo o 4 body před Strahovem A. Tým Viktoria Brno Hanya je na místě pátém o 2 body za Ostravou.

bottom of page