top of page

Dan Mekbib druhý na mužském áčku

Na našich domácích kurtech se tento víkend konal mužský turnaj kategorie A. Mezi muži se na turnaji představili Dan Mekbib, Michal Jadrníček, Maťo Hrnčiřík, Dávid Kubíček, Šimon Maťas, Kuba Zapala, Mara Panáček, Vojta Ryba a Martin Kollár. Nejlépe skončil Dan Mekbib, který se probojoval až do finále. Bohužel, zde se mu příliš nedařilo a po matném a unaveném výkonu nakonec překvapivě prohrál 1/3 s Kubou Solnickým.


Mezi osm nejlepších se dokázali probojovat hned další tři naši hráči, všichni v této fázi turnaje však vypadli a zahráli si tak plate o 5. – 8. místo. Výborný výsledek zaznamenal Mara, který si v tomto platu dokázal poradit v prvním zápase s Maťem 3/2 na sety. To Michal Jadrníček nestačil na Petra Martina 0/3. Zápas o 5.místo tak svedl Mara s Peťou Martinem. Markovi bohužel nezbylo už příliš sil a v kombinaci s profesorským výkonem Petra nakonec prohrál 0/3. Zápas o 7.místo tedy nakonec byl mezi Maťem a Michalem. Zde si lépe vedl Maťo a v poměrně hodně exhibičním utkání dokázal vyhrát 3/1. Mara teda skončil na místě 6., Maťo získal místo 7. a Michalovi připadlo místo 8.


Další dva naši hráči Šimon Maťas a Dávid Kubíček vypadli v osmifinále. Oba dva následně své zápasy v platu skrečovali, a tak obsadili 14. respektive 16. místo.


V platu o 17. – 32. místo se představili Vojta Ryba a Kuba Zapala. Hned v prvním zápase tohoto platu se oba hráči utkali proti sobě a vítězně z něj vzešel Kuba, který vyhrál 2/0. Kuba v následných zápasech už na své soupeře nestačil a skončil na 24. místě. To Vojta po prohře s Kubou už neztratil ani set a celkově to tak stačilo na místo 25.


Posledním naším zástupce byl Martin Kollár, který vypadl už v předkole turnaje, a tak si zahrál skupinu o 33. – 35. místo. Zde svedl vyrovnané boje s oběma hráči, bohužel však oba zápasy prohrál 1/2 na sety a skončil tak na 35. místě.


Fotogalerii z turnaje mužů i žen naleznete ZDE.

bottom of page