top of page

Zlato a 2 stříbra pro naše juniory z Belgian Junior open

V belgickém Bruselu se konal další juniorský turnaj nejvyšší kategorie Super Série. Nejlépe z našich si vedl Mara Panáček v kategorii B17, poté co z pozice nasazené 1 turnaje, dokázal zvítězit ve všech svých pěti zápasech a to dokonce beze ztráty jediného setu! Připsal si tak další celkové vítězství na takto významném juniorském turnaji.


Velmi dobře si vedla i Míša Čepová v G19, která se po dvou výhrách dokázala probojovat až do semifinále, kde na ni čekala Alina Bushma. Míša začala velmi dobře a získala úvodní sadu, poté se však více štěstí v koncovkách setů přiklonilo na stranu soupeřky, která následné dva sety získala shodně 11/9. Míša se však nevzdala a po setech 11/9 a 11/5 se mohla začít radovat z vítězství a cenného skalpu této soupeřky, kterou porazila poprvé v kariéře. Finálový zápas už však byl v režii soupeřky, a tak Míša bere druhé místo.


Stříbro se podařilo vybojovat i Rii Alexové v G15. Ta si připsala důležité vítězství ve čtvrtfinále, kde se jí podařilo porazit Olivii Besant 3/2 na sety a probojovat se do semifinále. Zde na ni čekala další těžká soupeřka, kterou byla Chloé Crabbé z Belgie. Ria předvedla úžasný výkon a po setech 11/9, 5/11, 11/6 a 11/6 se dokázala probojovat až do finále. V tom bohužel už nestačila na Naomi Nohar 0/3.


Ve stejné kategorii se představila ještě naše poslední hráčka Verča Vejrostová. Ta v prvním kole nestačila na ruskou hráčku Varvaru Esinu, se kterou prohrála 0/3 a spadla do platu o 9. – 16. místo. Následný zápas se jí příliš nevyvedl a prohrála jej 0/3. V boji o 13. – 16. místo, poté dokázala porazit Lydiu Wykes-Templeman z Lucemburska 3/0. Poslední zápas byl velmi vyrovnaný, avšak více štěstí si připsala soupeřka a Verča tak po prohře 1/3 skončila na 14. místě.bottom of page