top of page

Junioři berou 2 vítězství z 3.letošního juniorského béčka

V sobotu 3.11. se v Praze na SB centru konal 3.juniorský turnaj ČASQ kategorie B. Na turnaji nás celkem zastoupilo 6 hráčů ve 4 kategoriích. U nejmladších chlapců do 11 let se dva naši reprezentanti Jirka Hartmann a Sebastien Šíma probojovali do semifinále. Sebastien bohužel oba následné zápasy prohrál a zbyla na něj „“jen“ bramborová placka. To Jirka potvrdil, že se mu na béčkách daří, soupeřům nedal vůbec šanci a i potřetí se letos radoval z celkové výhry! Max Pelikán nepotvrdil své nasazení turnajové jedničky a poté co podlehl soupeři již ve čtvrtfinále se po 2 následných výhrách musel spokojit s 5.místem.


Mezi chlapci do 15 let nás zastupovali bratři Juráškovi. Michal prohrál po velké bitvě 2/3 v 1.kole. To Radim měl soupeře výrazně lepšího a podlehl 0/3. V úvodním kole platu svedl los bratry proti sobě, a úvod patřil Michalovi, který se ujal vedení 2/0. Radim se ale nevzdal a srovnal stav utkání. Pátý set patřil jednoznačně Michalovi. Ten i v následném zápase slavil výhru a podlehl tak až ve finále platu. Patřila mu tedy konečná 18.pozice. Radim svůj poslední zápas také vyhrál a skončil na 21.místě.

Naší jedinou zástupkyní na turnaji byla Ella Pelikánová. Ta nedala svým soupeřkám v G13 vůbec žádnou šanci a v turnaji zvítězila. To v kategorii G15 se ovšem postarala o překvapivý výsledek, když porazila Evu Klimešovou. I díky této výhře postoupila do finálové skupiny. Zde už na své soupeřky nestačila, ale i tak se jí v teprve 10 letech podařilo urvat první turnajovou (bronzovou) medaili mezi 15ti letými!


Velká gratulace všem!

bottom of page