top of page

Vezeme 3 stříbrné medaile z Nordic junior open 2018

Ve Švédsku se konal první turnaj kategorie super série juniorů v nové sezóně 2017/2018. Na turnaji se představili Ella Pelikánová, Ria Alexová, Verča Vejrostová, Mara Panáček, Terka Zdubová a Míša Čepová. V kategorii G11 se vůbec poprvé v kariéře na mezinárodní scéně uvedla Ella, která soupeřila ve skupině 5 hráček. Ella zahrála výborný turnaj a na začátek si připsala dvě výhry 3/0, poté nestačila na egyptskou hráčku, které podlehla 0/3 na sety. V posledním zápase se utkala s hráčkou z Holandska a tento boj měl určit, kdo získá stříbro a kdo bronz. Nakonec se z vítězství radovala Ella, když se ji podařilo soupeřku zdolat 3/2 na sety a vyhrát tak svou premiérovou mezinárodní stříbrnou medaili.


Další medaili získal Mara. Ten v kategorii B17 nastupoval do zápasů z pozice nasazené jedničky. Mara si vedl velmi dobře a bez ztráty jediného setu se probojoval až do finále. Ve finále se postavil proti skotskému hráči Johnu Meehanovi. Bohužel,soupeř předvedl v zápase neskutečný výkon a Marovi nedal moc šancí k úspěchu. Náš hráč tak prohrál 0/3 na sety a na své konto si připsal druhé místo.


Brněnští hráči si připsali ještě jednu medaili, konkrétně se o ni postarala Míša Čepová v G19. Míša si v prvních dvou zápasech se svými soupeřkami bez problémů poradila a dokázala se dostat do semifinále. V semifinále podala velmi slušný výkon proti anglické hráčce, když se jí nakonec podařilo vyhrát 3/1 na sety a vybojovat si pro sebe finálový zápas. V tom ji však vystavila stopku Alina Bushma z Ukrajiny, která porazila naši hráčku 3/0. Míša tak také může slavit druhé místo.


Stejnou kategorii si zahrála ještě Terka Zdubová. Ta bohužel nestačila na svoji soupeřku hned v prvním kole a spadla tak do platu o 9. – 16. místo. Zde nejprve podlehla své soupeřce, poté však dokázala na svoji stranu získat dvě výhry a připsat si tak konečné 13. místo.


Poslední dvě naše hráčky Ria a Verča se představili v G15. Obě hráčky bohužel v prvním kole nestačily na své soupeřky a spadly tak do boje o 9. – 16. místo. Zde si lépe vedla Ria, která dokázala všechny zápasy vyhrát a připsat si tak pěkné 9. místo. Naopak Verča první zápas v platu nedokázala vyhrát a prohrála jej 1/3. Následně se jí však podařilo vyhrát zápas proti belgické hráčce 3/1 na sety. Poslední zápas skončil nakonec v neprospěch naší hráčky 0/3. Verča tak obsadila 14. místo.

bottom of page